Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Fani Minecrafta wygrzebali easter egg w aktualizacji sprzed 2 lat

DK
2022/04/13 16:54

Fani Minecrafta znaleźli w grze ciekawy easter egg. Faktem jest, że jajko świeżością nie grzeszy – pochodzi z aktualizacji sprzed dwóch lat.

Minecraft to tytuł obszerny na tyle, że zagrać w niego w kilka wieczorów to tak, jakby w ogóle w niego nie zagrać. Fani produkcji są świadomi, że skrywa ona przed nimi wiele tajemnic i w związku z tym skrupulatnie plądrują nową i starą zawartość w poszukiwaniu smaczków. Użytkownicy Reddita podzielili się ze społecznością forum ciekawym filmikiem.

Okazuje się, że podczas beztroskiego wędkowania można zamiast rybki wyłowić sobie Prastrażnika (ang. Elder Guardian). To jeden z silniejszych mobów w Minecrafcie. Głównym zadaniem tego stwora jest pilnowanie skarbów w podwodnych świątyniach. Starcie z takowym może skończyć się naprawdę źle – no, chyba że od razu potraktujemy go odpowiednio. Autorzy filmiku służą uprzejmie przykładem.

Easter egg pochodzi ze snapshota 20w13 lub 20w14. Jak podaje serwis PCGamesn.com, twórcy udostępnili go w ramach primaaprilisowej aktualizacji z 2020. Było tam trochę ciekawych smaczków, jednak ten oficjalnie padł łupem graczy dopiero teraz. To tylko udowadnia, jak dużą i rozbudowaną produkcją jest sandbox od studia Mojang.

GramTV przedstawia:

Minecraft miał premierę w 2011. Wtedy tytuł trafił na pecety, a później udostępniono go także na innych platformach. Sandbox zdaje się cieszyć niesłabnącą popularnością – a twórcy o tym wiedzą i do tej pory go rozwijają, dostarczając graczom coraz to nowych wrażeń. O ostatnim snapshocie – 22W14A – pisaliśmy na początku kwietnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!