Fan zebrał wszystkie plotki o GTA 6 w jednym miejscu. Ale czy są prawdziwe?

Radosław Krajewski
2022/07/01 13:10

Do sieci trafił dokument, który rzekomo zdradza informacje o nowej odsłonie Grand Theft Auto.

Rockstar Games wciąż oficjalnie nie zapowiedział szóstej odsłony GTA. Choć już wcześniej zdradzili, że pracują nad nową częścią serii, to nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych materiałów dotyczących ich nowej gry. W połowie czerwca strona studia przestała działać i wróciła dopiero po kilku godzinach. Dla graczy był to jasny znak, że deweloper szykuje się do wielkiej zapowiedzi. Niestety część niespodzianek mogła zostać właśnie ujawniona za sprawą udostępnionego obszernego dokumentu, zawierającego najważniejsze informacje o GTA 6. Uważajcie na spoilery!

121-stronnicowy dokument został przygotowany przez Redditowego użytkownika GTA_VI_Leak. Jeżeli jego informacje są prawdziwe, to Grand Theft Auto VI powstaje od 2014 roku na najnowszej wersji silnika RAGE (tego samego, który napędzał poprzednie odsłony serii). W grze zwiedzimy świat o wielkości 140 kilometrów kwadratowych, kierując trzema postaciami: Ricardo, Casey i Rose, czyli pierwszą kobiecą bohaterką w serii. Przejście gry ma zająć około 4500 minut, czyli 75 godzin. Gra przeniesie nas do 2023 roku do Liberty State, Carcer City, Vice City oraz Cottonmouth, zaś prolog gry będzie rozgrywał się w Ameryce Południowej.

Studio planuje zapowiedzieć GTA 6 na jesień bieżącego roku, a wypuścić grę w czwartym kwartale 2024 roku. Budżet produkcji wynosi aż 500 milionów dolarów, zaś budżet marketingowy to 100 milionów dolarów. Rockstar przewiduje, że w pierwszych 24 godzinach sprzedaży, zarobi 1 miliard dolarów.

Ricardo jest byłym kolumbijskim agentem specjalnym, który ma obsesję na punkcie bogactwa i władzy. Większość swojej kariery wojskowej spędził biorąc udział w konflikcie kolumbijskim. Szybko wyrobił swoje sławę. Uważa, że dla dobra interesów najlepiej jest unikać konfliktów. Rose jest najbardziej podobna do Luisa z Grand Theft Auto IV. Wydaje się najspokojniejszą i najbardziej dobrą postacią z całej trójki, choć to tylko pozory. Po stracie męża stała się naprawdę zła i zrobi wszystko, aby dojść do władzy. Intrygują ją Ricardo, w którym po cichu się podkochuje. Z kolei Casey opisywany jest jako prawdziwy twardziel, który jest podobny do Trevora, tylko pozbawiony szaleństwa.

W grze mają powrócić również postacie znane z poprzednich odsłon serii, w tym Nikko Bellic i jego kuzyn Roman. Pojawi się również Bruce Kibutz, Poppy Mitchell, Bruce Spade, Miranda Cowan, Gay Tony, Candy Suxx, Yusur Amir, czy Juan Strickler. Podobnie jak w GTA V, ponownie będziemy mogli kupować i zarządzać własnymi firmami. Nie zabraknie również grania na giełdzie, kupowania domów i hazardu. Dokument wymienia również aktywności poboczne, w tym golf, tenis, szachy, koszykówka, kręgle, kino, gry arcade, a także surfowanie, jazdę na desce i pływanie w basenie.

GramTV przedstawia:

Historia w grze zostanie podzielona na co najmniej trzy akty (oraz prolog i epilog). W pierwszym gra zabierze nas do Vice City, gdzie jako Ricardo będziemy budować swoją reputację, zaczynając na samym dole hierarchii jako przemytnik. Jedno ze zdarzeń komplikuje jego sytuację, ale dalszy ciąg poznamy dopiero w trzecim akcie. Drugi skupi się na Caseyu, którego losy pokrzyżują się z Little Jacobem z GTA 4. W trzecim akcie otrzymamy możliwość wyboru postaci, choć większość wątku wciąż będzie skupiało się na Ricardo.

Co ciekawe konflikt poznamy z dwóch stron, ponieważ Rose będzie policjantką. Bohaterką będziemy mogli prosić o wsparcie, a także wysyłać funkcjonariuszy na miejsca przestępstw. Dodatkowo jako Rose będziemy mogli aresztować cywilów lub wystawiać za nimi mandaty. Jedną z aktywności pobocznych będzie tropienie seryjnych morderców, którzy będą pozostawiali wskazówki po każdym kolejnym zabójstwie.

Dokument zawiera również wiele innych informacji dotyczących gry. Nie mamy jednak żadnej pewności, że jakakolwiek informacja zawarta w tym dokumencie jest prawdziwa. Warto więc traktować wszystkie te informacje jako plotkę. Pełny dokument ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi GTA 6 znajdziecie w tym miejscu.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
koNraDM4
Gramowicz
01/07/2022 21:26
TheDoc napisał:

140 metrów kwadratowych? To taka nie za duża ta mapa xD

Wszystko zależy od skali XDDD

TheDoc
Gramowicz
01/07/2022 16:36

140 metrów kwadratowych? To taka nie za duża ta mapa xD

dariuszp
Gramowicz
01/07/2022 15:03

Gram.pl nie potrafi napisać nagłówka bez clickbaitu. Czy pracują tu jeszcze normalni ludzie?