Fallout na Gamescomie. Pokaz Starfielda zakończony niespodzianką od Bethesdy

Radosław Krajewski
2023/08/23 11:30
0
0

Uczestnicy pokazu mieli okazję zobaczyć kilka pierwszych scen z serialowego Fallouta od Amazona.

Fallout nie wystraszył się strajków i prace nad serialem wciąż trwają. Przed miesiącem mieliśmy okazję zobaczyć kilka nowych zdjęć i nagrań z planu, na których widoczny był jeden z bohaterów nadchodzącej ekranizacji popularnej serii gier. Fallouta nie zabrakło również na Gamescomie – uczestnicy zamkniętego pokazu Starfielda mogli zobaczyć kilka pierwszych scen pochodzących z produkcji Amazona. Nie zabrakło potężnej nuklearnej eksplozji, jak również „oszałamiająco odtworzonych postaci i lokacji” znanych z gier.

Fallout na Gamescomie. Pokaz Starfielda zakończony niespodzianką od Bethesdy

Fallout – pierwszy pokaz serialu Amazona na Gamescomie

Przed wyświetleniem krótkiej zapowiedzi Fallouta Todd Howard chwalił Jonathana Nolana, scenarzystę serialu. Deweloper zdradził, że Starfield został zainspirowany m.in. przez Interstellar, czyli film Christophera Nolana, do którego skrypt współtworzył Jonathan Nolan. Następnie Howard przyznał, że od dawna marzył o ekranizacji Fallouta, a teraz jego życzenie się spełniło.

Jednym z filmów, który zainspirował Starfielda, jest film Interstellar, napisany przez Jonathana Nolana. Poznałem Jonaha, a tak się złożyło, że zawsze chciałem zrobić serial telewizyjny o Falloucie! Rozmawiałem o tym z Jonahem i dostaliśmy w końcu zielone światło, kręcimy serial o Falloucie. Pomyśleliśmy, że pokażemy wam zapowiedź tej produkcji – wygłosił Todd Howard.

Materiał zawierał kilka scen, w których widzowie mogli zobaczyć żołnierzy Bractwa Stali maszerujących w nieznanym kierunku, których kostiumy odznaczały się wieloma detalami i szczegółami. Redaktor GamesRadar wspomina, że stroje wyglądają dokładnie tak jak w grze. Nie zabrakło również sceny prezentującej mieszkańców jednej z Krypt, którzy zasłonili oczy przed promieniami słońca, gdy po raz pierwszy wychodzili ze swojego podziemnego domu. Wideo zawierało również sceny akcji, w tym strzelaniną w mieście inspirowaną westernem.

Niestety zapowiedź Fallouta zaprezentowana na Gamescomie nie trafi do sieci. Todd Howard potwierdził, że Bethesda „nigdy nie planuje tego opublikować”. Miało być to „bardzo wczesne” spojrzenie na serial, więc twórcy nie chcą takim materiałem promować swojego nadchodzącego serialu. Howard zapowiedział, że już wkrótce fani otrzymają lepsze spojrzenie na serial.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że współtwórczynią serialu wraz z Jonathanem Nolanem jest Lisa Joy, czyli showrunnerzy odpowiedzialni za Westworld i Peryferal. W obsadzie znaleźli się: Walton Goggins, Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones oraz Aaron Moten.

Fallout od Amazona nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

Jak oceniasz tegoroczną edycją wydarzenia gamescom?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!