Kiedy premiera Fable 4? Phil Spencer uchyla rąbka tajemnicy

Maria Wawrzyniak
2021/07/05 16:50
0
0

Phil Spencer zasugerował, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery gry Fable IV. Zapewnił również, że studio Playground Games zadba o prawidłowy klimat.

W ostatni dzień czerwca na oficjalnym kanale serwisu IGN na YouTubie opublikowano obszerny wywiad z przedstawicielem marki Xbox. Phil Spencer wypowiedział się między innymi na temat gier przygotowywanych obecnie przez studia deweloperskie należące do Xbox Game Studios – w tym chociażby Fable IV. Zdaniem mężczyzny reboot popularnej serii RPG-ów od Lionhead Studios, którym zajmuje się obecnie Playground Games, to wciąż odległa przyszłość, aczkolwiek produkcja ma zadebiutować przez The Elder Scrolls VI. Choć nie oznacza to zbyt wiele, mamy kilka całkiem istotnych wskazówek.

Jak nietrudno się domyślić, data premiery szóstej odsłony serii The Elder Scrolls wciąż jest nieznana. Jednak zarówno TES VI, jak i Fable IV zostały wspomniane na samym końcu pokazu Xbox & Bethesda Showcase podczas tegorocznych targów E3. Wówczas dowiedzieliśmy się, że Starfield zadebiutuje 22 listopada 2022 roku, a The Elder Scrolls IV ma ukazać się na rynku po Starfieldzie, więc bardzo prawdopodobne jest, że Fable IV zadebiutuje gdzieś pomiędzy – choćby na przełomie 2023 i 2024 roku.

GramTV przedstawia:

To jednak nie wszystko. Spencer zapewnia, że Playground Games skupi się na zachowaniu oryginalnego ducha serii; jak sam twierdzi, Fable nigdy nie było mroczne, a cykl od zawsze kojarzył się z lekkością i wesołością. Można by go nawet określić mianem serii brytyjskiej. Nie otrzymaliśmy jednak więcej informacji na ten temat. Nie pozostaje więc nic innego, jak (bardzo) cierpliwie czekać.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!