Euro Truck Simulator 2 – wiemy, co stanie się z DLC Heart of Russia

Smolak
2022/05/31 07:30

Decyzja twórców wydaje się być jak najbardziej słuszna.

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie temat DLC do Euro Truck Simulator 2 ciągle powraca. Przypomnijmy, że jeszcze w marcu ekipa SCS Software poinformowała o wydaniu specjalnego dodatku, dochód z jego sprzedaży został przekazany na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji. Nierozstrzygnięta została wtedy sprawa większego rozszerzenia zatytułowanego Heart of Russia. Dodatek tworzony był już od dłuższego czasu, ale twórcy zdecydowali się na tymczasowe zawieszenie produkcji. Studio za pośrednictwem bloga poinformowało o swoich dalszych planach.

Euro Truck Simulator 2 – wiemy, co stanie się z DLC Heart of Russia

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, dodatek Heart of Russia był niemalże skończony. Szacowano, że do sfinalizowania prac potrzeba około 6-8 tygodni. Ze względu na brutalną inwazję Rosji na Ukrainę twórcy zdecydowali się jednak zupełnie porzucić projekt. W poście możemy przeczytać o tym, że pomimo tego, że twórcy starają się być apolityczni i wierzą, że gry potrafią łączyć ludzi, to jednak nie mogą pozwolić na to, by produkt w jakikolwiek sposób wskazywał na tolerowanie obecnej sytuacji.

We wpisie znajdziemy również dużo słów wsparcia dla Ukrainy oraz ofiar wojny. Trzeba oddać twórcom słuszność podjętej decyzji. Fanom Euro Truck Simulator 2 nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zapowiedź kolejnego dodatku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
5
GHOSTR
Gramowicz
25/01/2023 12:00

Wszystko co jest opisane wyżej to czysta forma p......dy oraz zatarcia prawdziwych faktów ale także dla zmielenia mózgu ludziom którzy czytając to myślą naprawdę że tak jest nie zgadzam się z decyzją chciałbym żeby dodatek wyszedł nareszcie

HeosPL
Gramowicz
31/05/2022 20:33

Nie wiem czy dobra decyzja ale napewno słuszna.

EoT.

Fakus
Gramowicz
31/05/2022 16:33

Jaka żenada tyle czekania na rozbudowę Rosji, a tu porzucają projekt bo jakaś wojenka wynikła i boją się co gracze powiedzą 😕.

Radek98
Gramowicz
31/05/2022 15:12

A co mapka winna wojnie, ja bym chętnie kupił mimo wszystko, nikomu tym nie pomogą. 

wolff01
Gramowicz
31/05/2022 09:08

Szkoda pracy, ale to zrozumiałe bo gracze by ich zjedli. Może za parę lat, jak zawierucha się skończy, myślę że ETS2 będzie rozwijany jeszcze kilka lat.

Pytanie co teraz? Prawdopodobnie dodatek z Bałkanami. Ew. Grecja bo to ostatnie "puste miejsca" na mapie, ale żeby nie było że sama Grecja to może dodadzą zachodnie wybrzeże Turcji. Jeszcze Irlandia i północ Skandynawi wchodzi w grę.

No i reworki. Ostatni rework Austrii pokazał jak niesamowita robotę potrafią odwalić z "odświeżeniem" starych obszarów w grze. Po cichu liczę na Polskę, ale niestety to DLC a priorytetem są jednak obszary z bazowej gry... tak więc Szwajcaria (relatywnei mały obszar) i w tej sytuacji chyba najfajnieszy byłby rework Wlk. Brytanii bo ta jest po prostu szpetna.