Ogromna fala zwolnień w Epic Games. Pracę straciło ponad 800 osób

Wincenty Wawrzyniak
2023/09/29 16:00
0
0

Przedstawiciel firmy, Tim Sweeney, poinformował o zwolnieniu ponad 800 pracowników.

Jak podaje serwis Bloomberg, szef Epic Games, Tim Sweeney, poinformował wczoraj na oficjalnej stronie internetowej korporacji o ogromnej fali zwolnień. Tym samym dowiedzieliśmy się, że pracę straciło 16% wszystkich zatrudnionych pracowników, a więc około 830 osób. Poniżej znajdziecie najważniejsze szczegóły.

Ogromna fala zwolnień w Epic Games. Pracę straciło ponad 800 osób

Masa zwolnień w Epic Games

Jak już wcześniej informowaliśmy, zwalniamy około 16% pracowników Epic. Pozbywamy się Bandcamp i wydzielamy większość SuperAwesome.

Od jakiegoś czasu wydajemy znacznie więcej pieniędzy niż zarabiamy, inwestując w kolejną ewolucję Epic i rozwijając Fortnite jako inspirowany metawersją ekosystem dla twórców. Przez długi czas byłem optymistą, że uda nam się przejść przez tę transformację bez zwolnień, ale z perspektywy czasu widzę, że było to nierealne.

GramTV przedstawia:

Sweeney twierdzi, że w ostatnim czasie pracownicy Epic Games sporo myśleli nad sposobami na ograniczenie wydatków, ale ostatecznie – tak, dobrze myślicie – jedynym dobrym rozwiązaniem okazały się zwolnienia. Rozwój najbardziej ambitnych planów korporacji nie jest jednak zagrożony, gdyż ponad dwie trzecie zwolnionych osób to pracownicy, którzy nie brali udziału w żadnych głównych projektach.

Wszystkie osoby, które zostały zwolnione, otrzymają oczywiście wsparcie, m.in. wynagrodzenie przez najbliższe sześć miesięcy oraz dostęp do opieki zdrowotnej opłacanej przez Epic Games. Jednocześnie szef firmy zapewnił, iż w planach nie ma kolejnych zwolnień, ponieważ tak duża fala ustabilizuje sytuację finansową Epic Games.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!