Elon Musk stracił fortunę. Największa strata osobistego majątku w historii

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/10 18:00
5
2

Wygląda na to, że Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie.

Przejęcie serwisu społecznościowego Twitter przez Elona Muska okazało się jedną wielką klapą. Jakby tego było mało, jego pozostałe biznesy również nie radzą sobie najlepiej. Jak bowiem podaje Księga Rekordów Guinnessa, Elon Musk może pochwalić się największą stratą osobistego majątku w historii.

Elon Musk stracił fortunę. Największa strata osobistego majątku w historii
Patrick T. Fallon | Reuters

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

Źródła donoszą, że fortuna Muska zmniejszyła się aż o 182 miliardy dolarów, choć niektóre z nich twierdzą, iż strata może wynosić nawet 200 miliardów. Nie znamy dokładnej kwoty, ale wiemy, że tym sposobem mężczyzna wyprzedził Masayoshi Son, japońskiego miliardera, do które należał poprzedni rekord straty majątku (58,6 miliardów dolarów).

Zdaniem magazynu Forbes fortuna biznesmena 320 miliardów dolarów jeszcze w 2021 roku zamieniła się w 138 miliardów dolarów w styczniu bieżącego roku. Majątek mężczyzny ucierpiał najbardziej z powodu spadku akcji Tesli. W ciągu ostatniego roku kurs akcji spadł aż o 67,95% – z około 380 dolarów do nieco powyżej 100 dolarów.

GramTV przedstawia:

Tym sposobem Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Aktualnie na liście zajmuje drugie miejsce, podczas gdy pierwsze należy do Bernarda Arnaulta, czyli założyciela konglomeratu LVMH (Louis Vuitton, Moet i Hennesy). Jego majątek szacuje się na 190 miliardów dolarów. Oczywiście, trzeba pamiętać, że majątki takich miliarderów, jak Musk, to przede wszystkim kwestia wyceny rynkowej firm, których są właścicielami. Możliwe jest więc, że za kilka miesięcy Musk ponownie trafi na szczyt zestawienia.

Komentarze
5
Headbangerr
Gramowicz
10/01/2023 22:23
Khalid... napisał:

Ciekawe czy pożyczyłby mi dyche na piwo gdybym go poprosił 😂

Mogłoby się okazać, że sam nie ma tej dychy. Bogatszym więcej brakuje do 'pierwszego', kiedy wpadną w kłopoty.

Khalid...
Gramowicz
10/01/2023 22:01

Ciekawe czy pożyczyłby mi dyche na piwo gdybym go poprosił 😂

Kafar
Gramowicz
10/01/2023 19:46

tragiczne, ja bym się załamał. Spaść z 1 na 2 miejsce. Brak sensu do życia. Pewnie 100 miliardów przeznaczyłbym na wycieranie łez.
Trwa Wczytywanie