Elon Musk rozważa zamknięcie X w Europie, bo nie umie porozumieć się z EU

Krzysztof Żołyński
2023/10/23 16:25
4
0

Elon Musk nie potrafi się dogadać z Unią Europejską, a więc zamiast spełnić chociaż część jej wymogów, podobno rozważa wycofanie Twittera, a obecnie X z rynku w UE.

X ma coraz większe trudności z przestrzeganiem europejskich przepisów regulujących sprawy związane z informacjami cyfrowymi i reklamą. W związku z tym, ekscentryczny miliarder zastanawia się, czy warto kontynuować działalność w UE.

Elon Musk rozważa zamknięcie X w Europie, bo nie umie porozumieć się z EU

Elon Musk chce wycofać X z Europy?

X nie spełnia kryteriów wymaganych przez DSA dotyczących przejrzystego systemu moderacji i blokowania informacji nieprawdziwych, wprowadzających w błąd lub bezpośrednio szkodliwych. Problem ten stał się szczególnie widoczny w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę i trwającym konfliktem między Izraelem a terrorystami Hamasu.

Wczytywanie ramki mediów.

W lipcu Musk znienacka poinformował o rebrandingu portalu społecznościowego – słynne ptasie logo oraz dotychczasowa nazwa firmy przestały istnieć. Od tego czasu firma znana jako po prostu X. Jak nietrudno się domyślić, tak nagła zmiana nie przypadła do gustu użytkownikom serwisu, którzy, delikatnie rzecz ujmując, mają dość tego, co wyprawia Elon. Ciekawe jaka będzie reakcja pozostałych użytkowników, jeśli Musk rzeczywiście podejmie decyzję o zamknięciu X dla Europy.

GramTV przedstawia:


Komentarze
4
Kafar
Gramowicz
23/10/2023 21:47

Kompletnie nikt by nie zauważył w europie braku Twittera :)

FromSky
Gramowicz
23/10/2023 20:01

Pomyśleć że kiedyś ludzie uważali go za geniusza

Elton1
Gramowicz
23/10/2023 19:21

Kup firmę wartą 25mld$ za 44mld$. - galaxy brain momentTeraz X jest warte pewnie jakieś 8mld$, ale widzę że Elon robi Twitter Value = 0$ any percent speedrun
Trwa Wczytywanie