Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Elon Musk niczym Thanos. Pracownicy Twittera wyśmiewają prezesa w dzień masowych zwolnień

Radosław Krajewski
2022/11/04 12:00

Ciekawą atmosferę mają w tym Twitterze.

Pod koniec października Elon Musk oficjalnie przejął Twittera za 44 miliardy dolarów. Jedną z pierwszych decyzji nowego szefa było zwolnienie pierwszych osób, w tym wszystkich dyrektorów i prezesów. Biznesmen ma wiele pomysłów na rozszerzenie działalności serwisu społecznościowego oraz zwiększenie jego monetyzacji, i Musk zamierza wkrótce wprowadzić płatny plan subskrypcji na pozostałe kraje. Nie wiadomo jednak, kto będzie za to odpowiadał, gdyż świeżo upieczony właściciel platformy spełni dzisiaj jedną ze swoich obietnic i zwolni część swoich pracowników.

Elon Musk niczym Thanos. Pracownicy Twittera wyśmiewają prezesa w dzień masowych zwolnień

Wielkie zwolnienia w Twitterze

We wczorajszej wiadomości mailowej Musk zapowiedział zaplanowane na piątek zwolnienia w ramach cięcia kosztów. Zwolnieni pracownicy zostaną powiadomieni o utracie pracy przez maila. Nie wiadomo ile osób pracujących w Twitterze od dzisiaj pozostanie bez pracy. Według wcześniejszego raportu Bloomberga biznesmen planował pozbyć się około 50% personelu, czyli około 3700 z 7500 pracowników firmy.

Starając się umieścić Twittera na zdrowej ścieżce rozwoju, w piątek przejdziemy przez trudny proces redukcji naszej globalnej siły roboczej. Zdajemy sobie sprawę, że wpłynie to na wiele osób, które wniosły cenny wkład do Twittera, ale to działanie jest niestety konieczne, aby zapewnić sukces firmy – napisano w wiadomości do pracowników.

Pracownicy zostaną powiadomieni o zwolnieniu dzisiaj o 9:00 PST, czyli o 17:00 czasu polskiego. Firma zamknie na dzisiaj swoje biura, aby „zapewnić bezpieczeństwo każdemu pracownikowi i systemom firmy”. Wiadomość przestrzega również o omawianiu poufnych informacji w serwisach społecznościowych oraz mediach.

GramTV przedstawia:

Na wewnętrznym Slacku pracowników Twittera niektórzy już zaczęli żegnać się ze swoimi kolegami z pracy. Niektórzy zaczęli nazywać dzisiejszy piątek „The Snap” od słynnego pstryknięcia Thanosa z Avengers: Koniec gry, w którym wymazał połowę życia ze wszechświata. Pracownicy zaczęli nawet porównywać Elona Muska do Thanosa, wysyłając memy z antagonistą filmów Marvela. Co ciekawe, wysłana do pracowników wiadomość o zwolnieniach nie została przez nikogo podpisana.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!