Dzięki Pretendo wyłączenie usług online w Wii U nie straszne graczom

Krzysztof Żołyński
2024/04/10 19:00
0
0

Użytkownicy Wii U zostali pozbawieni oficjalnego wsparcia online od Nintendo. Jednak dzięki fanowskiemu urządzeniu Pretendo ich konsola wciąż może działać w sieci.

Usługi online dla konsol Wii U i 3DS zostały ostatecznie wyłączone przez Nintendo i zgodnie z zapowiedzią nastąpiło to 8 kwietnia. Na szczęście dla posiadaczy Wii U, właśnie pojawił się nieoficjalny zamiennik Nintendo Network. Co więcej, stworzony przez fanów substytut serwera Pretendo Network jest teraz dostępny nawet dla tych, którzy nie chcą hakować swojego Wii U.

Dzięki Pretendo wyłączenie usług online w Wii U nie straszne graczom

W opublikowanym poście na blogu twórcy Pretendo zasygnalizowali wprowadzenie „SSSL”, „prywatnego exploita SSL dla Wii U”, który „umożliwia użytkownikom łączenie się z Pretendo Network ze standardowego Wii U, bez homebrew lub niestandardowego oprogramowania sprzętowego w ogóle."

Pretendo ratunkiem dla właścicieli konsol Wii U

Wczytywanie ramki mediów.

Zgodnie z oświadczeniem zmiana DNS to wszystko, czego potrzeba, aby zamiennik sieci mógł działać na Wii U, dzięki czemu każdy, kto wcześniej sprzeciwiał się instalacji homebrew, będzie miał szansę przyłączyć się do akcji. Pełne instrukcje konfiguracji są dostępne na stronie internetowej Pretendo Network.

GramTV przedstawia:

Ta nowa metoda połączenia opiera się na błędzie znalezionym w SSL Wii U. Zespół Pretendo twierdzi, że wiedzą o nim od jakiegoś czasu, ale nie chcą udostępniać tych informacji publicznie, na wypadek gdyby w rezultacie miały zostać załatane.

Odtworzenie serwera online nie będzie działać w przypadku tytułów i aplikacji, które korzystają z własnych bibliotek SSL Pretendo jako przykłady podaje WATCH_DOGS i YouTube. Dodatkowo, metoda bez hackowania jest dostępna tylko na Wii U i żadne tego typu exploity nie są wykonalne w przypadku 3DS .

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!