Drugi sezon Rodu smoka zawiera brutalną scenę z książki. Czegoś takiego nie było nawet w Grze o Tron

Radosław Krajewski
2024/05/22 18:00
0
0

Aktorka zapowiedziała, że w nowych odcinkach Rodu smoka znajdzie się najbrutalniejszy moment w całej serii.

Już za niecały miesiąc na platformie Max zadebiutuje drugi sezon Rodu smoka. Niedawno HBO podzieliło się nowym zwiastunem popularnego serialu fantasy, będącego prequelem Gry o Tron. Seriale łączy niezwykła brutalność, od której obie produkcje nie stronią. Nadchodzące odcinki Rodu smoka mają jednak jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i zaoferować momenty, których widzowie się nie spodziewają. Aktorka Olivia Cooke, która wciela się w dorosłą Alicent Hightower, w rozmowie z serwisem Entertainment Weekly ujawniła, że nowy sezon zaadaptuje brutalną scenę znaną z książki George’a R.R. Martina, której skala okrucieństwa będzie jeszcze większa, niż w jakimkolwiek fragmencie Gry o Tron.

Drugi sezon Rodu smoka zawiera brutalną scenę z książki. Czegoś takiego nie było nawet w Grze o Tron

Ród smoka – w drugim sezonie zobaczymy brutalną scenę z książek

Cooke wyznała, że widzowie powinni spodziewać się wszystkiego, co najgorsze dla bohaterów Rodu smoka. Aktorka radzi, aby zawsze stawiać na najgorsze rozwiązanie, by nikt nie poczuł się rozczarowany.

Powiedziałabym tylko, że to nadal Gra o Tron, więc spodziewaj się najgorszego. Zawsze licz na najgorsze rozwiązania z możliwych, a następnie to podwój. Nie wiem, co jeszcze powiedzieć, żeby nie zepsuć zbytnio zabawy, ale to jest naprawdę okropne.

Aktorka odniosła się do sceny znanej z książki Ogień i krew, a konkretniej postaci Blooda i Cheese’a. Pierwszy z nowych bohaterów był sierżantem Straży Miejskiej Królewskiej Przystani, który stracił swój złoty płaszcz za śmiertelne pobicie kurtyzany w alkoholowym amoku. Cheese jest z kolei szczurołapem, który jak nikt inny zna ukryte tunele pod Czerwoną Twierdzą. Razem dopuścili się bestialskiego czynu, który będzie miał ogromne znaczenie dla dalszej historii rodu Targaryenów, jak i Hightowerów.

GramTV przedstawia:

Westeros znajduje się na krawędzi krwawej wojny domowej. Zielona Rada wspierająca króla Aegona i Czarna Rada królowej Rhaenyry walczą o wpływy. Każda ze strony rości sobie prawo do Żelaznego Tronu.

W obsadzie znaleźli się: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Ponadto: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall, Matthew Needham, Abubakar Salim, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell Beale, Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor i Vincent Regan.

Przypomnijmy, że Ród smoka powróci z drugim sezonem na HBO już 17 czerwca na platformie Max.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!