Drugi sezon Rodu smoka będzie krótszy. Serial zakończy się na trzecim sezonie?

Radosław Krajewski
2023/03/29 10:45

W kolejnym sezonie prequela Gry o Tron będzie mniejsza liczba odcinków.

Ród smoka to największy ubiegłoroczny serialowy hit fantasy, który podbił serca widzów platformy HBO Max. Obecnie trwają prace nad drugim sezonem, który według serwisu Deadline zostanie skrócony o dwa odcinki. HBO nie podało liczby odcinków nowej serii przy jej ogłoszeniu, co nie jest standardową praktyką dla firmy. Okazuje się, że choć pierwotnie planowali 10-odcinkowy sezon, to ostatecznie zdecydowano się go skrócić do 8 epizodów.

Drugi sezon Rodu smoka będzie krótszy. Serial zakończy się na trzecim sezonie?

Ród smoka z mniejszą liczbą odcinków w drugim sezonie

Niektórzy spekulują, że ma to związek z cięciem kosztów przez Warner Bros. Discovery, ale rzecznik wytwórni podkreślił, że mniejsza liczba odcinków została oparta na napisanej przez twórców historii. Jednak źródła związane z serialem donoszą, że niektóre wątki zostały usunięte i zostaną wykorzystane dopiero w trzecim sezonie, w tym wielka bitwa, która prawdopodobnie miała rozegrać się w jednym z ostatnich odcinków drugiej serii.

GramTV przedstawia:

HBO poważnie rozważa zamówienie trzeciego sezonu, aby już teraz zabezpieczyć twórców oraz obsadę i po zakończeniu prac nad drugim sezonem, mogli po krótkiej przerwie rozpocząć produkcję kolejnego. Jednak trzeci sezon może być ostatnim. Twórcy rozważają zakończenie Rodu smoka na trzecim lub czwartym sezonie, co byłoby zgodne z tym, co wcześniej twierdził autor książek George R.R. Martin w jednym z wywiadów.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami podano również, że premiery drugiego sezonu Rodu smoka możemy spodziewać się dopiero latem 2024 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!