Dragon’s Dogma 2 i problemy z wydajnością na PC. Capcom szuka już rozwiązania

Mikołaj Ciesielski
2024/03/21 08:00
1
0

Japońska firma zdaje sobie sprawę z niedogodności.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Dragon’s Dogma 2. Nowe action-RPG zbiera naprawdę wysokie oceny, ale gra niestety nie jest wolna od błędów technicznych. Recenzenci zwracają bowiem uwagę przede wszystkim na kiepską optymalizację i problemy z wydajnością na PC. Głos w sprawie postanowili jednak zabrać przedstawiciele Capcomu.

Dragon’s Dogma 2 i problemy z wydajnością na PC. Capcom szuka już rozwiązania

Capcom zdaje sobie sprawę z problemów z wydajnością w Dragon’s Dogma 2 na PC

Japońska firma – w oświadczeniu przesłanym redakcji IGN – informuje, że jest świadoma problemów z płynnością animacji w pecetowej wersji Dragon's Dogma 2. Capcom wyjaśnia, że we wspomnianej produkcji „duża ilość użycia procesora jest przypisana do każdej postaci”, a następnie „dynamicznie oblicza wpływ ich fizycznej obecności w różnych środowiskach”. Zapewniono również, że trwają już prace nad stosownymi poprawkami.

W niektórych sytuacjach, gdy wiele postaci pojawia się jednocześnie, użycie procesora może być bardzo wysokie i może wpływać na liczbę klatek na sekundę. Zdajemy sobie sprawę, że w takich sytuacjach ustawienia zmniejszające obciążenie GPU mogą mieć obecnie ograniczony efekt; szukamy jednak sposobów na poprawę wydajności w przyszłości – informuje Capcom.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S już jutro, czyli 22 marca 2024 roku. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji Capcomu, to zapraszamy Was do lektury: Dragon's Dogma II - recenzja. Podróże małe i duże.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
21/03/2024 11:52

Problem jest też na konsolach. Polecam usunąć syf-denuvo.