Dragon’s Dogma 2 i nowe szczegóły na temat wydajności. Capcom celuje w 30 FPS

Mikołaj Ciesielski
2024/03/06 09:50
0
0

W sieci pojawił się też 18-minutowy gameplay z nadchodzącego action-RPG.

W połowie lutego reżyser Dragon’s Dogma 2 zapowiedział, że gra będzie miała odblokowany framerate. Wielu graczy ucieszyło się z tej wiadomości, ponieważ założyło, że nadchodzące action-RPG będzie działać w 60 klatkach na sekundę na konsolach. Deweloper podzielił się jednak nowymi szczegółami na temat wydajności wspomnianej produkcji, które niestety nie są już tak optymistyczne.

Dragon’s Dogma 2 i nowe szczegóły na temat wydajności. Capcom celuje w 30 FPS

Dragon’s Dogma 2 – nowy gameplay i szczegóły na temat wydajności

Hideaki Itsuno w rozmowie z redakcją Game Informer ponownie potwierdził, że Dragon’s Dogma 2 ma nieograniczoną liczbę klatek na sekundę. Nie oznacza to jednak, że gracze mogą liczyć na płynność animacji na poziomie 60 FPS-ów. Okazuje się bowiem, że Capcom celuje w okolice 30 FPS-ów.

Gra ma nieograniczoną liczbę klatek na sekundę. Naszym celem jest osiągnięcie około 30 klatek na sekundę lub więcej. Dotyczy to również konsol. Niektóre funkcje można włączać i wyłączać, ale nie ma wielu zestawów opcji, które można zmienić jednocześnie – poinformował Itsuno.

Wspomniane przez reżysera „zestawy opcji” nawiązują prawdopodobnie do świetnie znanych graczom konsolowym trybów graficznych. W Dragon’s Dogma 2 użytkownicy najwyraźniej nie będą mogli wybrać między wyższą rozdzielczością a większą liczbą klatek na sekundę.

GramTV przedstawia:

To jednak nie koniec informacji związanych z nadchodzącą produkcją Capcomu. Do sieci trafił bowiem 18-minutowy gameplay z Dragon’s Dogma 2, który pozwala sprawdzić, jak wspomniany tytuł prezentuje się w akcji. Udostępnione przez PlayStation ujęcia pokazują rozgrywkę korzystającym z magii łucznikiem. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje na rynku już 22 marca 2024 roku. Gra zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zainteresowanych nadchodzącą produkcją Capcomu zapraszamy również do lektury: Grałem w Dragon’s Dogma 2 - Zabawy z pionkami.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!