Dragon’s Dogma 2 czerpie inspiracje z… GTA 5. Reżyser gry chwali hit Rockstara

Mikołaj Ciesielski
2024/03/07 09:45
0
0

Hideaki Itsuno chciał, by świat w nowej produkcji Capcomu oferował podobne doświadczenia, co ostatnia odsłona serii Grand Theft Auto.

Wczoraj informowaliśmy, że Dragon’s Dogma 2 nie zaoferuje trybów graficznych na konsolach. Dzisiaj mamy dla Was natomiast kolejne warte uwagi informacje na temat wspomnianej produkcji. Hideaki Itsuno – reżyser gry – w jednym z ostatnich wywiadów przyznał się bowiem do interesującej inspiracji. Okazuje się, że na kształt kontynuacji Dragon’s Dogma wpływ miało m.in. GTA 5.

Dragon’s Dogma 2 czerpie inspiracje z… GTA 5. Reżyser gry chwali hit Rockstara

Reżyser Dragon’s Dogma 2 mówi o inspiracjach GTA 5

Itsuno w rozmowie z serwisem GamesRadar przyznał, że GTA 5 było dla niego „całkiem dużą inspiracją”. Deweloper wyjaśnia, że hit Rockstar Games potrafi połączyć wiele „wyłaniających się” systemów rozgrywki (z ang. emergent gameplay) w „satysfakcjonujące doświadczenie”. Wszystko to daje graczom swobodę, której najwyraźniej nie zabraknie w Dragon’s Dogma 2.

Reżyser dodaje, że GTA 5 cechuje się „elastycznością w zarządzaniu wieloma nakładającymi się zdarzeniami”. Deweloper wyjaśnia, że gra „nie wyrzuca cię z jednej rzeczy i przenosi do innej”, ale łączy „po prostu pozwala wszystkiemu łączyć się ze sobą”. Itsuno mówi, że czasem jest to chaotyczne, ale „zawsze sprawia wrażenie, że jest zamierzone”.

GramTV przedstawia:

Ten rodzaj intencjonalności w wyłaniającej się rozgrywce i projektowaniu otwartego świata to coś, co zrobiło na mnie niesamowite wrażenie w momencie premiery [GTA 5] i tego rodzaju doświadczenie chciałem zapewnić w Dragon's Dogma 2 – podsumował Itsuno.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zadebiutuje na rynku już 22 marca 2024 roku. Gra zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zainteresowanych nadchodzącą produkcją Capcomu zapraszamy również do lektury: Grałem w Dragon’s Dogma 2 - Zabawy z pionkami.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!