Dragon Age: Dreadwolf z premierą w 2024 roku? BioWare może pozytywnie zaskoczyć

Mikołaj Ciesielski
2023/11/13 14:35
2
0

Jeden z deweloperów mógł zdradzić plany studia i Electronic Arts.

Jakiś czas temu jeden z branżowych insiderów stwierdził, że premiery Dragon Age: Dreadwolf należy spodziewać się „najwcześniej” latem 2024 roku. Jednocześnie informator podkreślał, że Electronic Arts może wydać wspomnianą produkcję na początku 2025 roku. W sieci pojawiły się natomiast kolejne poszlaki związane z potencjalnym terminem debiutu nowej odsłony serii Dragon Age. Tym razem źródłem jest jeden z deweloperów, a informacja, którą się podzielił, powinna ucieszyć graczy czekających na Dragon Age: Dreadwolf.

Dragon Age: Dreadwolf z premierą w 2024 roku? BioWare może pozytywnie zaskoczyć

Według jednego z deweloperów Dragon Age: Dreadwolf ma zadebiutować w 2024 roku

Na profilu jednego z deweloperów Electronic Arts na LinkedIn można znaleźć interesującą wzmiankę dotyczącą Dragon Age: Dreadwolf, na którą uwagę zwrócił „Timur222” – regularnie dzielący się różnego rodzaju branżowymi informacjami za pośrednictwem portalu X (wcześniej Twitter). Autorem zamieszania jest Kevin Scott, który miał okazję pracować nad nową odsłoną serii Dragon Age i prawdopodobnie ujawnił przybliżony termin premiery gry.

Dragon Age: Dreadwolf – według Scotta – ma zadebiutować na rynku w 2024 roku. Niestety deweloper nie ujawnił konkretnej daty, ale wspomniany termin pokrywa się z ostatnimi doniesieniami Jeffa Grubba. Insider spodziewa się, że nowa odsłona Dragon Age ukaże się pod koniec przyszłego roku, ale – jak wspomnieliśmy wyżej – nie wyklucza scenariusza, w którym tytuł trafi na rynek na początku 2025 roku.

GramTV przedstawia:

Oczywiście cała sytuacja nie doczekała się komentarza ze strony Electronic Arts oraz deweloperów z BioWare. Fanom Dragon Age nie pozostaje natomiast nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na stosowne zapowiedzi. Istnieje szansa, że Dragon Age: Dreadwolf pojawi się na The Game Awards 2023, gdzie być może wydawca oraz twórcy potwierdzą termin premiery wspomnianej produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon Age: Dreadwolf powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Warto również dodać, że pod koniec marca bieżącego roku nowa odsłona serii Dragon Age wkroczyła w fazę postprodukcji, a do zespołu dołączył Mark Darrah.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
14/11/2023 21:05
dariuszp napisał:

Bioware nie wydało dobrej gry od ponad 10 lat. Nie ma na co czekać.

Mam nadzieję choć głupią, że się mylisz. Pomimo iż jedynka była bardzo dobra, dwójka niezła (jak dla mnie), a trójka średnia to polubiłem to uniwersum

dariuszp
Gramowicz
13/11/2023 16:57

Bioware nie wydało dobrej gry od ponad 10 lat. Nie ma na co czekać.