Dragon Age 4 tylko dla next-genów

LM
2021/10/15 10:21
1
0

Jeśli Electronic Arts zamierza porzucić PlayStation 4 i Xbox One, to na Dragon Age 4 jeszcze sobie poczekamy.

Dragon Age 4 tylko dla next-genów

Wygląda na to, że nawet jeśli jak dotąd Electronic Arts nie odważyło się odciąć od ósmej generacji konsol, to stosunkowo odległa data premiery Dragon Age 4 może być kolejnym kamieniem milowym na tym polu. Redakcja VentureBeat poinformowała, że z danych udostępnionych na LinkedIn przez jednego z deweloperów wynika, że Dragon Age 4 zmierza jedynie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. I chociaż wieść ta nie jest potencjalnym zaskoczeniem, to warto wspomnieć, że jak dotąd Ea nie zdecydowało się na taki ruch, a wręcz skręciło w kierunku starej generacji przy okazji Battlefield 2042.

O samym Dragon Age 4 wciąż nie wiemy zbyt wiele. Tytuł przeniesie nas do Tevinter, które jak dotąd pozostawało poza zasięgiem fanów cyklu. To oczywiście jedna z wielu lokacji, które odwiedzimy podczas zabawy, ale lakoniczne komunikaty BioWare nie pozwalają na szersze spekulacje. Tajemnicą pozostaje też data premiery Dragon Age 4, ale możemy zakładać debiut najwcześniej w 2023 roku. Wiele w tym zakresie powinno się wyjaśnić, gdy EA sporządzi długoterminowy raport dla inwestorów wiosną przyszłego roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Kash28
Gramowicz
15/10/2021 13:55

Czyli w 2-3 lata po premierze current genów dostaniemy dopiero tytuł który przybliży nas do maksymalnych możliwości obecnych konsol.