Dragon Age 4 ma nowy tytuł. BioWare ogłosiło datę premiery pierwszego gameplaya

Radosław Krajewski
2024/06/06 17:23
1
1

Studio jest gotowe zaprezentować światu czwartą część Dragon Age’a. Pierwszy film z rozgrywki zobaczymy już niebawem.

Dragon Age 4 w końcu nadchodzi. Po dziewięciu latach od premiery poprzedniej części, BioWare nareszcie zaprezentuje pierwszy oficjalny gameplay z kolejnej odsłony swojej popularnej serii RPG-ów. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że gra ma już swoją kartą produktu w PlayStation Store i Xbox Store. Teraz studio postanowiło zdradzić pierwsze informacje, a zaczęli od ogłoszenia zmiany tytułu gry.

Dragon Age: The Veilguard

Dragon Age: Straż Zasłony – nowy tytuł i zapowiedź prezentacji rozgrywki

Od teraz gra będzie znana jako Dragon Age: The Veilguard, a w Polsce jako Dragon Age: Straż Zasłony. Deweloperzy ujawnili, że poprzedni tytuł nie oddawał tego, jacy będą nowi bohaterowie, ich historie i w jaki sposób zostaną oni połączeni ze światem Thedas.

Po premierze Dragon Age: Inkwizycja studio otrzymało niesamowitą okazję do zbadania, przetestowania i sprawdzenia różnych koncepcji rozgrywki, podczas gdy pracowaliśmy nad określeniem, jak może wyglądać kolejny Dragon Age. Położyliśmy na stole wszystkie pomysły, co obejmowało nawet koncepcję gry wieloosobowej. Czas, który spędziliśmy na eksperymentowaniu i iteracjach, stopniowo nas wiele nauczył. Ta praca i niesamowite wsparcie ze strony EA pomogły nam ponownie skoncentrować się na stworzeniu niesamowitej gry dla jednego gracza, ze wszystkimi wyborami, postaciami i budowaniem świata, których można od nas oczekiwać – czytamy w oświadczeniu.

Podobnie jak w poprzednich trzech odsłonach, również Dragon Age: Straż Zasłony zaoferuje zupełnie nowego głównego bohatera, którego samodzielnie stworzymy. Spodziewać możemy się również nowych lokacji, które zwiedzimy w bogatym i zróżnicowanym świecie Thedas. Pojawi się także siedmiu towarzyszy, a każdy z nich będzie miał swoją własną głęboką historię, w którą gracz będzie mógł ingerować swoimi decyzjami i wpływać na relacje z nimi, a nawet ich życie.

GramTV przedstawia:

BioWare zapowiedziało także zupełnie nowe, przerażające zagrożenie, które pustoszy świat. Bohater wraz ze swoimi towarzyszami będą musieli odeprzeć jego ataki, aby utrzymać pokój w całej krainie. Rzecz jasna w całej historii nie zabraknie Solasa jako Straszliwego Wilka, który odegra ważną rolę w całej opowieści.

Pierwsza prezentacja rozgrywki z Dragon Age: Straż Zasłony odbędzie się już 11 czerwca o godzinie 17:00 czasu polskiego. BioWare zapowiedziało 15-minutowy gameplay z samego początku gry. Transmisja odbędzie się na oficjalnym kanale serii na YouTube.

Przypomnijmy, że Dragon Age: Straż Zasłony powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
1
pilo
Gość
07/06/2024 11:35

Czekam na ten gameplay. Z tej gry może wyjść wszystko - zarówno hit jak i porażka albo miernota. Na premierę z pewnością nie kupię, ale będę wypatrywać recenzji.