Doskonałe wyniki Godzilli vs Konga. Największa premiera od ponad roku

Radosław Krajewski
2021/03/29 12:30
0
0

Godzilla vs Kong cieszy się ogromną popularnością w kinach, stając się najchętniej oglądanym amerykańskim filmem w okresie pandemii.

Doskonałe wyniki Godzilli vs Konga. Największa premiera od ponad rokuZgodnie z oczekiwaniami najnowszy film Warner Bros. rozbił bank i zaliczył najlepsze otwarcie amerykańskiej produkcji od ponad roku. Godzilla vs Kong już od ubiegłej środy wyświetlana jest w kinach w krajach, gdzie nie obowiązują restrykcyjne obostrzenia, w tym w Chinach. W Państwie Środka film w weekend otwarcia zarobił 70,3 miliona dolarów. Globalnie produkcja zarobiła doskonałe 121,8 miliona dolarów, co czyni pojedynek dwóch potworów najchętniej oglądanym filmem w kinach w czasie pandemii.

Godzilla vs Kong zadebiutowała na 38 rynkach, gdzie w każdym kraju stała się numerem jeden. W większości wyniki tego filmu przebiły drugą część Godzilli. Tak było, chociażby w Chinach, gdzie Godzilla II: Król potworów zarobił tylko 66 milionów dolarów. Udowadnia to, że widzowie na całym świecie gotowi są na powrót do kin i nie chcą rezygnować z tej formy rozrywki. Śmierć tradycyjnego oglądania filmów na dużym ekranie była więc przedwczesna i paradoksalnie wiele produkcji, które pojawią się w tym roku, będą mogły liczyć na wysokie wyniki finansowe.

Film ukazuje pojedynek dwóch legendarnych przeciwników w spektakularnej batalii, której stawką są następne stulecia zagrożonego świata. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekła Godzilla, siejąc zniszczenie po całym globie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

GramTV przedstawia:

Za kamerą widowiska stanął Adam Wingard, znany z Gościa i Notatnika śmierci dla Netflixa. Historię napisał scenarzysta trylogii Piratów z Karaibów, Terry Rossio. W obsadzie znaleźli się: Millie Bobby Brown, Kyle Chandler, Alexander Skarsgård, Brian Tyree Henry, Eiza González, Julian Dennison, Jessica Henwick i Rebecca Hall.

Światowa premiera filmu odbyła się 26 marca 2021 roku. Polska premiera została przesunięta na 14 maja.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!