Diuna 2 jednak zawiedzie? Pierwsze prognozy nie wskazują na finansowy hit

Radosław Krajewski
2024/02/08 13:30
0
0

Chociaż Warner Bros. robi co może, aby zachęcić widzów do wybrania się do kina na Diunę 2, to pierwsze prognozy finansowe nie napawają optymizmem.

Już pod koniec lutego w polskich kinach zadebiutuje Diuna 2, czyli kontynuacja wielkiego przeboju w reżyserii Denisa Villeneuve’a z 2021 roku. Premiera pierwszej części przypadła na okres pandemii, a produkcja była częścią tzw. „Project Popcorn”, czyli kilku filmów, które Warner Bros. wypuścił jednocześnie do kin i na platformę streamingową HBO Max. Wyniki finansowe Diuny nie odzwierciedlały więc potencjału marki i dopiero druga część miała zweryfikować, czy seria stanie się wielkim komercyjnym hitem. Jak podał serwis Boxoffice Pro w swoich pierwszych prognozach, może być ciężko, aby Diuna 2 zaliczyła dobry pobyt w kinach.

Diuna 2 jednak zawiedzie? Pierwsze prognozy nie wskazują na finansowy hit

Diuna 2 – pierwsze prognozy finansowe

Do premiery filmu pozostało jeszcze trochę czasu, więc przez te trzy tygodnie prognozy finansowe dla Diuny 2 jeszcze się zmienią, niemniej pierwsze są dalekie od optymizmu. Boxoffice Pro prognozuje, że produkcja zarobi w weekend otwarcia w Ameryce zaledwie 50-75 mln dolarów. Dla przypomnienia pierwsza część zarobiła przez pierwsze trzy dni 41 mln dolarów.

Jeżeli te prognozy się sprawdzą, to Diuna 2 może nie dobić nawet do 200 mln dolarów łącznych wpływów z Ameryki. Boxoffice Pro wstępnie podało, że produkcja przyniesie z domowego rynku tylko 125-190 mln dolarów. Pierwsza część w Ameryce zarobiła łącznie 108,3 mln dolarów.

Do sieci trafił również nowy fragment filmu. Trwający prawie 7 minut materiał pozwala zobaczyć jedną z pierwszych scen z Diuny 2, w której Paul Atryda dosiada wielkiego pustynnego czerwia, wykorzystując go jako środek transportu do poruszania się po pustyni Arrakis. Klip z filmu zobaczycie na samym dole.

GramTV przedstawia:

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Diuna 2 otrzyma tragiczniejsze zakończenie niż w książce. Denis Villeneuve chciał, aby finał filmu był jednocześnie wprowadzeniem do Diuny 3, nad którą ma zamiar pracować w przyszłości.

W obsadzie filmu znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Przypomnijmy, że Diuna 2 zadebiutuje w polskich kinach szybciej, czyli już 29 lutego. Od 9 lutego pierwsza część Diuny powróci do kin.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!