Diuna 2 droższa od pierwszej części. Nowe prognozy weekendu otwarcia

Radosław Krajewski
2024/02/21 13:00
0
0

Poznaliśmy budżet produkcyjny drugiej części Diuny, a także nowe prognozy finansowe na weekend otwarcia filmu.

W przyszłym tygodniu Diuna 2 zadebiutuje na ekranach polskich kin. Film niedawno miał swoją oficjalną premierę, po której pojawiło się wiele pozytywnych opinii, które nawet nazywały produkcję Denisa Villeneuve’a „arcydziełem”. Bez wątpienia zbuduje to jeszcze większe oczekiwania nie tylko fanów serii, ale również pozostałych widzów, którzy wybiorą się na ten film. Z tego względu do sieci trafiły nowe prognozy finansowe, które są lepsze od tych podawanych przed dwoma tygodniami. Diuna 2 może więc liczyć na wyższą frekwencję, ale zdaniem niektórych analityków, prognozy wciąż nie są doszacowane i możemy oczekiwać jeszcze wyższych wpływów z pierwszych trzech dni wyświetlania.

Diuna 2 droższa od pierwszej części. Nowe prognozy weekendu otwarcia

Diuna 2 – nowe prognozy i budżet filmu

Bazując na wynikach przedsprzedaży biletów, Diuna 2 ma zarobić w Ameryce podczas premierowego weekendu od 60 do 80 mln dolarów. Byłaby to pierwsza produkcja od października ubiegłego roku, a konkretniej od premiery Pięciu koszmarnych nocy, która przekroczy 50 mln dolarów na otwarcie w Ameryce. Niektórzy przewidują, że Diuna 2 może zadebiutować na domowym rynku w ciągu pierwszych trzech dni nawet z wynikiem 90 mln dolarów.

Raport serwisu Variety ujawnia również budżet produkcyjny filmu. Diuna 2 podobno kosztowała 190 mln dolarów, więc nieco więcej od pierwszej części, która pochłonęła 165 mln dolarów. Analitycy uważają, że film odniesie komercyjny sukces nawet wtedy, gdyby powtórzyła wyniki z kin poprzedniej odsłony. Z prognoz wynika jednak, że Diuna 2 może liczyć na znacznie większe wpływy, więc w ostatecznym rozrachunku Warner Bros. powinno być zadowolone z wpływów, jakie przyniesie ich nowy film.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, oraz Tim Blake Nelson.

Przypomnijmy, że Diuna 2 zadebiutuje w polskich kinach szybciej, czyli już 29 lutego.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!