Disney+ wkrótce zablokuje możliwość współdzielenia konta. Podwyżki cen abonamentu na pierwszym rynku

Radosław Krajewski
2023/08/09 23:20
5
0

Firma idzie drogą Netflixa i zapowiedziała koniec ze współdzieleniem kont.

Netflix przetarł szlaki i teraz inne firmy chcą uskutecznić tę samą praktykę zablokowania możliwości współdzielenia kont na swoich platformach. Podczas omówienia wnyków finansowych za drugi kwartał roku, Disney przedstawił również kilka nowych decyzji dotyczących rozwoju swojej platformy. Niestety nie mamy dobrych wieści dla subskrybentów, którzy muszą szykować się na blokowanie dzielenia się kontem, a także podwyżki cen abonamentu spowodowane wprowadzeniem tańszej subskrypcji z reklamami.

Disney+ wkrótce zablokuje możliwość współdzielenia konta. Podwyżki cen abonamentu na pierwszym rynku

Disney Plus – blokada współdzielenia kont, podwyżki cen w Ameryce i abonament z reklamami w Europie

Przypomnijmy, że Netflix na tej decyzji skorzystał i platforma zanotowała ogromną liczbę nowych kont. Nic więc dziwnego, że również Disney widzi w tym zysk i prezes korporacji, Bob Iger, zapowiedział, że jeszcze w tym roku platforma rozpocznie walkę ze współdzieleniem kont.

Aktywnie badamy sposoby udostępniania kont i najlepsze opcje dla subskrybentów, aby udostępniać swoje konta znajomym i rodzinie. Jeszcze w tym roku zaczniemy aktualizować nasze umowy abonenckie o dodatkowe warunki i zasady udostępniania. W 2024 roku wdrożymy taktykę mającą zwiększyć monetyzację – przekazał Bob Iger.

Na tym jednak nie koniec, gdyż firma zapowiedziała również podniesienie cen abonamentu bez reklam w Ameryce. Subskrypcja wzrośnie z 10,99 dolarów miesięcznie do 13,99 dolarów miesięcznie.

GramTV przedstawia:

Podwyżki mogą zostać wdrożone również w innych krajach, gdyż Disney zapowiedział, że od 1 listopada firma rozszerzy ofertę Disney+ z reklamami na wiele innych krajów, w tym Kanadę, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Szwecję, Włochy i inne kraje europejskie. Na razie nie wiadomo, czy również w Polsce doczekamy się jeszcze w tym roku tańszej subskrypcji.

Abonament Disney+ z reklamami wyniesie 5,99 euro miesięcznie. Obecnie aż 3,3 miliona subskrybentów to osoby, które wykupiły abonament z reklamami.

Komentarze
5
Blodek
Gramowicz
11/08/2023 18:28
azor1985 napisał:

Chyba trzeba będzie znowu magazynować wszystko na dysku twardym. Chytrość spowoduje, że w końcu zaczną tracić przychód.

czekam na to, aż zaczną płakać i wymyślą sobie powody 

Blodek
Gramowicz
11/08/2023 18:28

buahahahahha, śmiało. zatoka ma dawno wszystkie szlaki przetarte :D arr!

azor1985
Gramowicz
10/08/2023 14:39

Chyba trzeba będzie znowu magazynować wszystko na dysku twardym. Chytrość spowoduje, że w końcu zaczną tracić przychód.
Trwa Wczytywanie