Disney sięga po swoje największe marki. Powstaje Toy Story 5 i Kraina Lodu 3

Radosław Krajewski
2023/02/09 11:05
2
0

A także druga część Zwierzogrodu.

Prezes Disneya Bob Iger przekazał nowe wieści dotyczące przyszłości firmy na zebraniu inwestorów podsumowującym czwarty kwartał ubiegłego roku. Firma zapowiedziała masowe zwolnienia, w tym redukcję aż 7 tysięcy etatów w celu obniżenia kosztów, co stanowi 3,2% wszystkich zatrudnionych. Korporacja szuka cięć budżetowych w każdym sektorze, a firma może łącznie oszczędzić około 5,5 miliarda dolarów.

Disney sięga po swoje największe marki. Powstaje Toy Story 5 i Kraina Lodu 3

Toy Story 5 i Kraina Lodu 3 już powstają

Cięcia kosztów obejmują również treści, co stanowi aż 3 miliardy USD na oryginalne materiały niezwiązane ze sportem. Firma ma uzyskać te oszczędności do końca roku fiskalnego 2024.

Zamierzamy bardzo dokładnie przyjrzeć się wszystkiemu, co tworzymy, ponieważ produkcja różnych rzeczy w bardziej konkurencyjnym świecie po prostu stała się droższa – powiedział Iger.

GramTV przedstawia:

Z tego względu Disney sięga po sprawdzone rozwiązania i prezes firmy zapowiedział, że studia animacyjne pracują już nad Toy Story 5, Krainą Lodu 3 oraz Zwierzogrodem 2. Decyzja ta nie może absolutnie dziwić, gdyż dwie ostatnie odsłony serii tworzonej przez Pixara zarobiły po ponad miliard dolarów, z kolei Kraina Lodu 2 z 2019 roku zarobiła na całym świecie 1,45 miliarda dolarów. Również pierwsza część Zwierzogrodu poradziła sobie świetnie w kinach, przynosząc aż 1 miliard dolarów.

Niestety Bob Iger nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących zapowiedzianych produkcji. Nie wiadomo więc, kiedy trafią one do kin.

Komentarze
2
kabe92
Gość
09/02/2023 15:05

a nie było powiedziane, że TS4 to ostatnia część?

wolff01
Gramowicz
09/02/2023 11:10

Zapowiedzieli także zwolnienie 7000 ludzi.

Generalnie mieli dosyć słabe wyniki za ostatni kwartał, spadek subskrybentów, straty w parkach rozrywki itd... no cóż produkują g*wno to i straty mają.