Disney+ na kwiecień. Nowość prosto z kin i powrót serialu, na który wszyscy czekali

Radosław Krajewski
2024/03/26 13:45
1
0

Platforma ogłosiła filmowe i serialowe premiery na najbliższy miesiąc.

Subskrybenci Disney+ mogą liczyć na bardzo mocną ofertę na kwiecień. Już na początku przyszłego miesiąca zadebiutuje film Życzenie, czyli najnowsza animacja studia, która zadebiutowała w kinach pod koniec ubiegłego roku. Fani animacji powinni zwrócić również uwagę na Iwájú, czyli serial wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i panafrykańską brytyjską firmę rozrywkową Kugali Media. Nie zabraknie także premier dla nieco starszych widzów, w tym Konflikt: Capote kontra socjeta, czyli powrót popularnego serialu od Ryana Murphy’ego, a także film The Greatest Hits, czyli ciekawie zapowiadającą się nowość od 20th Century Studios. Pełną listę nowości znajdziecie poniżej.

Disney+ na kwiecień. Nowość prosto z kin i powrót serialu, na który wszyscy czekali

Disney+ – premiery na marzec 2024

Willa Vanderpump (serial) - 1 kwietnia (pierwsze trzy odcinki)

Dekadencja zderza się z rozwiązłością w serialu Willa Vanderpump, fabularyzowanym dokumencie opowiadającym o dobranych starannie przez Lisę Vanderpump pracownikach, którzy pracują, żyją i bawią się w ekskluzywnej posiadłości we Francji, Pałacu Rosabelle.

Życzenie - 3 kwietnia

W tej animowanej komedii muzycznej bystra idealistka Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie Gwiazdka – kula nieskończonej energii. Wkrótce Asha i Gwiazdka muszą stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi i udowodnić, że dzięki jednemu dzielnemu człowiekowi mogą wydarzyć się cudowne rzeczy.

Iwájú (serial) - 10 kwietnia

Po raz pierwszy w historii Walt Disney Animation Studios podjęło współpracę z afrykańskim producentem komiksów i animacji, Kugali. Jej owocem jest ten niesamowity serial osadzony w futurystycznym Lagos, w Nigerii. Bohaterką tej historii jest Tola, młoda dziewczyna z wyspy dla bogaczy i jej przyjaciel, Kole, uzdolniony technicznie samouk. Wspólnie będą poznawać uroki i tajemnice swoich światów. Twórcy z Kugali, Olufikayo Ziki Adeola, Hamid Ibrahim i Toluwalakin Olowofoyeku zabierają widzów na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do krainy „Iwájú”, inspirowaną duchem Lagos, pełną genialnych ujęć, efektów i technologicznych niespodzianek.

Tego samego dnia na platformie pojawi się filmowany na trzech kontynentach dokument Iwájú: A Day Ahead, przedstawiający historię założycieli panafrykańskiej firmy komiksowej Kugali, którzy spełnili marzenie, tworząc oryginalny serial animowany we współpracy z Walt Disney Animation Studios. Film został stworzony przez ABC News Studios i Walt Disney Animation Studios.

The Greatest Hits – 12 kwietnia

GramTV przedstawia:

Sztuka naśladuje życie, o czym Harriet przekonuje się, gdy odkrywa, że niektóre piosenki przenoszą ją w czasie... i to dosłownie. Kiedy dzięki muzyce na nowo przeżywa romantyczne wspomnienia o byłym chłopaku, jej podróż w czasie zbiega się z rozkwitającym uczuciem w teraźniejszości. Przemierzając hipnotyczne połączenie muzyki i wspomnień, kobieta zastanawia się, czy gdyby mogła, powinna zmienić przeszłość.

Blue - Tablica (odcinek specjalny) - 14 kwietnia

W kwietniu przed fanami Bluey nowe odcinki przygód rodziny Łączków, w tym najdłuższy w jego dotychczasowej historii. Pierwszy nowy odcinek, "Koszo-duszek", będzie miał swoją premierę w niedzielę 7 kwietnia, poprzedzając debiut 28-minutowego odcinka specjalnego "Tablica", którego premiera odbędzie się tydzień później.

Konflikt: Capote kontra socjeta (serial) - 17 kwietnia

Drugi sezon antologii Ryana Murphy'ego dla FX Konflikt: Capote kontra socjeta to ośmioodcinkowy serial oparty na bestsellerowej książce Laurence'a Leamera „Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany'ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour”. Uznany pisarz Truman Capote obracał się w towarzystwie kobiet ze szczytów elity towarzyskiej – bogatych, wytwornych dam, które błyszczały w odchodzącej w przeszłość epoce nowojorskiej śmietanki towarzyskiej – i które nazywał „łabędziami”. Do tej grupy pięknych i dystyngowanych kobiet należały wielka dama Barbara „Babe” Paley, Slim Keith, C.Z. Guest i Lee Radziwill. Oczarowany i urzeczony nimi, Capote wkradał się w ich życie, zyskiwał ich przyjaźń i stawał się powiernikiem ich sekretów, by na koniec zdradzić je, pisząc słabo zawoalowane historie z ich życia, w których ujawniał ich najskrytsze sekrety.

Sekretne życie ośmiornic (serial) - 22 kwietnia

W każdym oceanie już w niewielkiej odległości od brzegu mieszka zwierzę, które ma cechy przypisywane ludziom: inteligentne, społeczne, dociekliwe, delikatne i zaciekłe. Zwierzęta te budują miasta, używają narzędzi i współpracują z innymi gatunkami podczas polowań. Mają osobowości – niektóre są odważne, inne nieśmiałe. Potrafią w mgnieniu oka zmieniać kolor, fakturę skóry, a także kształt ciała. Widzą też więcej niż my. Wyniki ostatnich badań wiele mówią na temat świadomości ośmiornic, złożonych procesów decyzyjnych i indywidualnych charakterów. W tropikalnych rafach i w lodowatych wodach, przy brzegu i w głębinach – tam i wszędzie pomiędzy mieszkają ośmiornice.

Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story (serial) - 26 kwietnia

Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi to czteroczęściowy serial, będący kroniką epickiej przeszłości i niepewnej przyszłości kultowego zespołu Bon Jovi. To 40-letnia odyseja idoli rock'n'rolla, która staje pod znakiem zapytania, gdy problemy z głosem Jona grożą zawieszeniem lub końcem działalności zespołu.

Pozostałe premiery na Disney+:

  • 6 kwietnia - Go! Go! Loser Ranger!
  • 7 kwietnia - The Fable
  • 10 kwietnia - Blood Free (sezon 1)
  • 17 kwietnia - Do zobaczenia w przyszłym życiu (sezon 1)
  • 17 kwietnia - Tożsamość szpiega (sezon 1 i 2)
  • 22 kwietnia - Tygrys
  • 22 kwietnia - Za kulisami filmu "Tygrys"
Komentarze
1
rytek
Gramowicz
26/03/2024 14:33

Nie wiem czy to już starość, ale jedyne na co czekam z tej listy to nowe odcinki Bluey :D