Disney kupił Hulu za ogromną kwotę. Wielkie przejęcie na rynku streamingu

Radosław Krajewski
2023/11/01 22:15
1
0

Firma kupiła 100% udziałów w platformie streamingowej Hulu.

Wieloletnia saga z przejęciem Hulu przez Disneya została właśnie zakończona. The Walt Disney Company poinformowało oficjalnie o posiadaniu 100% praw do platformy streamingowej. Disney do tej pory posiadał 67% praw, a pozostałe 33% należało do Comcastu (właściciela Universal Pictures).

Disney kupił Hulu za ogromną kwotę. Wielkie przejęcie na rynku streamingu

Disney przejął platformę Hulu

Nabycie udziałów Hulu od Comcast po godziwej wartości rynkowej przyczyni się do realizacji celów Disneya w zakresie transmisji strumieniowej” – stwierdził Disney w oświadczeniu.

Przejęcie 33% praw kosztowało Disney aż 8,61 miliarda dolarów. Była to kwota zgodna z warunkami umowy sprzedaży obowiązującej do 1 grudnia. Stanowi to kwotę jednej trzeciej udziałów w minimalnej wartości Hulu wynoszącej 27,5 miliarda dolarów, która została ustalona w momencie zawarcia przez firmy umowy w 2019 roku.

GramTV przedstawia:

Disney może jednak zapłacić Comcastowi większą kwotę, gdyż obecna została oszacowana na 30 września 2023 roku. Do sfinalizowania przejęcie ma dojść w 2024 roku. Na razie nie znamy planów korporacji dotyczących przyszłości i rozwoju platformy. Wcześniej pojawiły się doniesienia, że Hulu może zostać zamknięte, a wszystkie treści trafią na Disney+. Obecnie Hulu posiada 48,3 mln subskrybentów.

Hulu stworzyło takie serialowe hity, jak Opowieść podręcznej, Zbrodnie po sąsiedzku i The Bear. Na platformie mogliśmy oglądać również filmy, takie jak Palm Springs, obie części Wakacyjnych przyjaciół oraz Predator: Prey.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
02/11/2023 10:25

Ilość subskrybentów Hulu nie ma znaczenia z prostego powodu - sporo z nich pewnie ma Disney+. Więc gdyby usługi się połączyły to i tak ci ludzie będą płacić jeden abonament.