Disney+ jest za tanie? Prezes Bob Chapek wspomina o niedoszacowaniu wartości

Radosław Krajewski
2022/09/15 15:40
0
0

Nawet pomimo niedawno ogłoszonych podwyżek cen.

Jeszcze w tym roku Disney+ wprowadzi w Ameryce nowy plan z reklamami. Choć wcześniej podawano, że będzie on tańszy, to ostatecznie okazało się, że będzie obowiązywać obecna cena abonamentu, zaś wersja bez reklam zdrożeje do 10,99 dolara miesięcznie. Według prezesa Disneya, Boba Chapeka, nawet po podwyżce wartość biblioteki platformy będzie niedoszacowana.

Disney+ jest za tanie? Prezes Bob Chapek wspomina o niedoszacowaniu wartości

Myślę, że jesteśmy bardzo nisko wyceniani w stosunku do oferowanej przez nas wartości – powiedział Chapek na Communacopia + Technology Conference 2022.

GramTV przedstawia:

Czy to oznacza kolejny wzrost ceny subskrypcji w niedalekiej przyszłości? Wydaje się, że byłoby za wcześnie, aby zaledwie kilka miesięcy po podwyżkach, Disney zdecydował się kolejny raz podnieść cenę. Szczególnie przy tak silnej konkurencji ze strony innych platform.

Disney chce kupić Hulu

Disney poinformował również, że zamierzają w 2024 roku kupić pozostałe 33% udziałów w Hulu, które obecnie są w posiadaniu Comcast NBCUniversal. Firma ma w umowie zapisane, że w styczniu 2024 roku może przejąć pozostałe udziały, nawet wbrew innym planom włodarzy Comcastu. Obecnie firma wyceniana jest a 27,5 mld dolarów, co oznacza, że Disney musiałby zapłacić 9,1 mld dolarów. Jednak przez najbliższe półtora roku wartość Hulu może jeszcze wzrosnąć i korporacja będzie zmuszona sięgnąć jeszcze głębiej do kieszeni.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!