Disney + z wyższą ceną i planem z reklamami. Pierwsze kraje dotknięte podwyżką

Radosław Krajewski
2022/08/11 06:00
0
0

Abonenci muszą przygotować się na spore podwyżki cen subskrypcji.

Disney zaprezentował raport za drugi kwartał bieżącego roku. Wcześniej informowaliśmy, że wszystkie platformy streamingowe Disneya przebiły w liczbie subskrybentów Netflixa. Ważnym elementem wczorajszego spotkania z inwestorami było ogłoszenie ceny planu Disney+ z reklamami, a także wzrostu cen za dotychczasowy plan subskrypcyjny. Na szczęście podwyżki dotyczą wyłącznie Ameryki (USA i Kanadę), ale niewykluczone, że w przyszłości, gdy zostanie wprowadzony tańszy plan w innych krajach, również cena dotychczasowego ulegnie zmianie na tych rynkach.

Disney + z wyższą ceną i planem z reklamami. Pierwsze kraje dotknięte podwyżką

Podwyżki cen abonamentu Disney+ w Ameryce

Plan z reklamami nazywa się Disney+ Basic i zostanie udostępniony 8 grudnia bieżącego roku w cenie 7,99 dolarów miesięcznie. Jest to obecna cena subskrypcji platformy bez reklam, która tego samego dnia wzrośnie do 10,99 dolarów miesięcznie. Oznacza to wzrost ceny abonamentu Disney+ Premium o aż 38%.

GramTV przedstawia:

Disney+ Basic zostanie uruchomiony z około czterema minutami reklam na godzinę. Na początku subskrybenci będą musieli obejrzeć spoty reklamowe trwające od 15 do 30 sekund, ale z czasem firma planuje rozszerzyć do „pełnego zestawu produktów reklamowych”. Użytkownicy nie zobaczą jednak reklam politycznych, ani produktów alkoholowych. Disney spodziewa się, że większość obecnych klientów przejdzie na tańszy plan z reklamami, tym samym pozwoli to firmie na znaczne zwiększenie przychodów z segmentu platform streamingowych.

Wersja Disney+ z reklamami nie zostanie w żadne sposób ograniczona i będzie zawierała wszystkie te same treści, co płatny plan bez reklam. Firma podała, że niektóre tytuły będzie można oglądać bez żadnych reklam.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!