Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Disney + z wyższą ceną i planem z reklamami. Pierwsze kraje dotknięte podwyżką

Radosław Krajewski
2022/08/11 06:00

Abonenci muszą przygotować się na spore podwyżki cen subskrypcji.

Disney zaprezentował raport za drugi kwartał bieżącego roku. Wcześniej informowaliśmy, że wszystkie platformy streamingowe Disneya przebiły w liczbie subskrybentów Netflixa. Ważnym elementem wczorajszego spotkania z inwestorami było ogłoszenie ceny planu Disney+ z reklamami, a także wzrostu cen za dotychczasowy plan subskrypcyjny. Na szczęście podwyżki dotyczą wyłącznie Ameryki (USA i Kanadę), ale niewykluczone, że w przyszłości, gdy zostanie wprowadzony tańszy plan w innych krajach, również cena dotychczasowego ulegnie zmianie na tych rynkach.

Disney + z wyższą ceną i planem z reklamami. Pierwsze kraje dotknięte podwyżką

Podwyżki cen abonamentu Disney+ w Ameryce

Plan z reklamami nazywa się Disney+ Basic i zostanie udostępniony 8 grudnia bieżącego roku w cenie 7,99 dolarów miesięcznie. Jest to obecna cena subskrypcji platformy bez reklam, która tego samego dnia wzrośnie do 10,99 dolarów miesięcznie. Oznacza to wzrost ceny abonamentu Disney+ Premium o aż 38%.

GramTV przedstawia:

Disney+ Basic zostanie uruchomiony z około czterema minutami reklam na godzinę. Na początku subskrybenci będą musieli obejrzeć spoty reklamowe trwające od 15 do 30 sekund, ale z czasem firma planuje rozszerzyć do „pełnego zestawu produktów reklamowych”. Użytkownicy nie zobaczą jednak reklam politycznych, ani produktów alkoholowych. Disney spodziewa się, że większość obecnych klientów przejdzie na tańszy plan z reklamami, tym samym pozwoli to firmie na znaczne zwiększenie przychodów z segmentu platform streamingowych.

Wersja Disney+ z reklamami nie zostanie w żadne sposób ograniczona i będzie zawierała wszystkie te same treści, co płatny plan bez reklam. Firma podała, że niektóre tytuły będzie można oglądać bez żadnych reklam.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!