Dinolords to nowy RTS dla fanów wikingów i dinozaurów. Jest pierwszy zwiastun

Mikołaj Ciesielski
2023/10/09 11:45
0
0

Deweloperzy ze studia Northplay pracują nad nietypową strategią.

Mamy interesującą wiadomość dla wszystkich miłośników gier RTS. Studio Northplay zapowiedzieli Dinolords – nową strategię czasu rzeczywistego, która powinna przykuć uwagę fanów wikingów oraz… dinozaurów. Trzeba przyznać, że deweloperzy postawili na dość nietypowe połączenie, ale niewykluczone, że tego typu mieszanka przypadnie do gustu samym graczom.

Dinolords to nowy RTS dla fanów wikingów i dinozaurów. Jest pierwszy zwiastun

Dinolords zapowiedziane. Nadchodzi RTS z wikingami i dinozaurami

W Dinolords zadaniem graczy będzie wzniesienie i rozbudowa osady. W trakcie rozgrywki użytkownicy będą musieli natomiast m.in. werbować nowych mieszkańców, zbierać i produkować surowce, budować specjalistyczne budynku, drogi, a także umocnienia. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się na nadejście wikingów na dinozaurach.

W roku 985 podczas swojej podróży na Grenlandię Eryk Rudy dokonuje odkrycia, które na zawsze zmieni historię. Znajduje starożytne jaja zamknięte w lodowcu Sermitsiaq, z których po rozmrożeniu wykluwają się stworzenia, które nie chodziły po Ziemi od zarania dziejów. Dinozaury pomagają w budowie osad na Grenlandii i są sprowadzane z powrotem do Skandynawii w celu udomowienia, a później hodowania na potrzeby wojny – informuje opis gry na Steam.

Kilka lat później król Danii – Swen Widłobrody – najeżdża Anglię przy pomocy dinozaurów, szokując przy tym obrońców. Æthelred Bezradny – król Anglii – po przegranej bitwie nakazuje natomiast swojemu synowi Edmundowi stanąć w obronie królestwa, a także „odkryć sekrety wielkich bestii”.

GramTV przedstawia:

Na premierę Dinolords będzie trzeba jednak nieco poczekać. Deweloperzy planują bowiem wydać swoją grę na początku 2025 roku. Wówczas w ręce graczy nie trafi jednak pełna wersja, ponieważ produkcja studia Northplay początkowo dostępna będzie w programie Early Access. Zainteresowani muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy zwiastun.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!