Diablo 4 zarobiło już 666 mln dolarów w 5 dni. Blizzard dzieli się statystykami

Radosław Krajewski
2023/06/13 10:45
1
0

Gracze spędzili w grze już 276 milionów godzin.

W najnowszym raporcie Blizzard potwierdził, że Diablo IV to najszybciej sprzedająca się gra w dorobku studia. Deweloper nie podał konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy, ale pochwalili się, że produkcja przyniosła 666 milionów dolarów przychodu w zaledwie 5 dni. Od premiery Diablo IV minął już tydzień, więc możemy być pewni, że ta kwota jest w tej chwili jeszcze większa. Szacunkowo gra mogła sprzedać się już w nakładzie około 10 milionów egzemplarzy.

Diablo 4 zarobiło już 666 mln dolarów w 5 dni. Blizzard dzieli się statystykami

Diablo IV – Blizzard pochwalił się globalnymi statystykami graczy

Blizzard pochwalił się również innymi statystykami, które zobaczycie na poniższej infografice. Gracze poświęcili na Diablo IV już 276 mln godzin (wliczając w to wczesny dostęp), zabijając w tym czasie 276 miliardów potworów, ginąć 317 mln razy, w tym 5,8 mln razy przez Rzeźnika i 430 tysięcy razy w pojedynkach PVP. Od 1 czerwca do 9 czerwca produkcja jest również numerem 1 wśród gier transmitowanych na Twitchu.

Prezes Blizzard Entertainment, Mike Ybarra, skomentował ogromny sukces Diablo IV, przy okazji dziękując graczom za wsparcie.

W imieniu Blizzarda pragniemy podziękować milionom graczy na całym świecie, którzy zanurzyli się w Diablo IV. Diablo IV jest wynikiem współpracy naszych niesamowitych zespołów, które tworzą i wspierają gry definiujące gatunek, budują legendarne światy i inspirują wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Jesteśmy zaszczyceni reakcją, dumni z zespołu i pozostajemy zobowiązani do słuchania naszych graczy i zapewniania, że ​​Diablo będzie nadal przekraczać oczekiwania w nadchodzących latach.

GramTV przedstawia:

Wśród dodatkowych statystyk dowiedzieliśmy się, że 6,263 graczy osiągnęło już 100. poziom postaci, ale tylko 163 osoby zrobiły to w trybie hardcore. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami podanymi przez Roda Fergussona, najpopularniejszą klasą jest czarodziej/czarodziejka.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
13/06/2023 13:12

"Szacunkowo gra mogła sprzedać się już w nakładzie około 10 milionów egzemplarzy."

Diablo 3 sprzedało się w 7 milionach w pierwszy tygodniu tylko na pc. Jak tu jest podobnie z konsolami to wynik średni.