Darmowy Half-Life wielkim sukcesem. Gra ustanowiła nowy rekord popularności na Steam

Radosław Krajewski
2023/11/20 11:30
1
0

Valve hucznie świętowało 25-lecie serii.

Nie bez problemów, ale w miniony piątek pierwszy Half-Life został udostępniony całkowicie za darmo na platformie Steam. W taki sposób Valve rozpoczęło świętowanie 25-lecia legendarnej pierwszoosobowej strzelanki, która zrewolucjonizowała branżę gier. Tytuł doczekał się także nowej aktualizacji, w tym wsparcia dla Steam Decka. Tyle wystarczyło, aby Half-Life osiągnął nowy rekord popularności.

Darmowy Half-Life wielkim sukcesem. Gra ustanowiła nowy rekord popularności na Steam

Darmowy Half-Life ustanowił nowy rekord popularności na Steam

Jak podaje SteamDB wczoraj, czyli 19 listopada o godzinie 17:00, w pierwszego Half-Life bawiło się jednocześnie 33 471 graczy. Jest to absolutny rekord dla 25-letniej gry. W ostatnich dniach przed rozdaniem gry za darmo w produkcję grało jednocześnie od 250 do 650 osób. Wcześniejszy rekord popularności Half-Life’a przypadł na 4 sierpnia 2022 roku, gdzie jednocześnie ponad 12 tysięcy graczy miało włączoną tę grę na Steam.

Valve udostępniło również specjalny rocznicowy film dokumentalny trwający ponad godzinę. W obszernym materiale możemy zobaczyć niepublikowane wcześniej grafiki koncepcyjne, czy fragmenty wczesnej wersji gry, a także wypowiedzi oryginalnych twórców.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że czasu na odebranie darmowego Half-Life’a nie jest wiele i grę możecie przypisać do swojego konta Steam wyłącznie do dzisiaj, 20 listopada, do godziny 20:00. Warto się więc pośpieszyć i zdobyć prezent od Valve.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
20/11/2023 13:17

Tak dodam że najlepszy sposób by dzisiaj doświadczyć Half-Life 1 to zagrać w fanowski remake który powstał z błogosławieństwiem Valve. Nie tylko pozwolili grupie dokończyć grę ale nawet pozwolili na jej sprzedaż przez Steam.

Projekt nazywa się Black Mesa.

https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/