Dark Envoy – polskie taktyczne RPG znalazło wydawcę. Premiera coraz bliżej?

Mikołaj Ciesielski
2022/05/05 07:25

Deweloperzy ze studia Event Horizon nawiązali współpracę z firmą Asmodee Digital.

Dark Envoy – polskie taktyczne RPG znalazło wydawcę. Premiera coraz bliżej?

Zapowiedziane w sierpniu 2019 roku Dark Envoy, czyli nowe taktyczne RPG od twórców ciepło przyjętego Tower of Time, od dłuższego czasu nie doczekało się nowych szczegółów i materiałów. Wczoraj dowiedzieliśmy się natomiast, że studio Event Horizon nawiązało współpracę z firmą Asmodee Digital, która zajmie się wydaniem nadchodzącej produkcji polskiego dewelopera. Niestety twórcy nie ujawnili, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery, ale niewykluczone, że ten stan rzeczy zmieni się w nadchodzących tygodniach.

Od samego początku prac nad Dark Envoy chcieliśmy, by z naszym przyszłym wydawcą łączył nas szacunek dla społeczności graczy i chęć do eksperymentowania z mechanikami, otwartość na nowe spojrzenie na gatunek RPG. Asmodee Digital przykłada dużą wagę do jakości wydawanych tytułów, co pozwala nam realizować naszą wizję tworzenia gier, które będą wyjątkowym przeżyciem dla graczy” – mówi Krzysztof Monkiewicz, dyrektor generalny Event Horizon.

Cieszymy się, że możemy współpracować z utalentowanym zespołem Event Horizon przy wydaniu Dark Envoy, niebanalnego RPG z elementami taktycznymi. Poszerzamy nasze portfolio o nowe gatunki i zdobywamy kolejne grupy odbiorców, a Dark Envoy doskonale wpisuje się w naszą wizję proponowania społeczności zróżnicowanych i angażujących produkcji. Z niecierpliwością czekamy na premierę Dark Envoy i na to, by zabrać graczy w tę wyjątkową podróż” – dodał Nicolas Godement, szef operacyjny w Asmodee Digital.

Na koniec przypomnijmy, że Dark Envoy zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Tytuł ma zadebiutować w tym roku, ale jak wspomnieliśmy wyżej, na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery. Nadchodząca produkcja twórców Tower of Time jest grą RPG, która łączy w sobie elementy science-fiction i fantasy. Deweloperzy zapowiadają, że tytuł zaoferuje m.in. bogatą i nieliniową fabułę, taktyczne podejście do potyczek z oponentami, a także możliwość zabawy w kooperacji z innym graczem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!