Dark and Darker wciąż nie wróciło na Steam, ale wkrótce trafi na inną platformę

Mikołaj Ciesielski
2024/03/17 15:00
0
0

Deweloperzy ze studia Ironmace prowadzą rozmowy z „różnymi partnerami”, by udostępnić grę jak największej liczbie odbiorców.

Dark and Darker w lutym 2023 roku cieszyło się ogromną popularnością na Steam Next Fest. Kilka tygodni później dungeon crawler od studia Ironmace został jednak usunięty z platformy Valve. Wspomniany zespół został bowiem oskarżony o naruszenie praw autorskich. Na początku bieżącego roku wstępny pozew został oddalony i niewykluczone, że gra wróci wkrótce na Steam. Nieco wcześniej – jak się okazuje – Dark and Darker zadebiutuje na konkurencyjnej platformie.

Dark and Darker wciąż nie wróciło na Steam, ale wkrótce trafi na inną platformę

Dark and Darker zmierza na Epic Games Store. Deweloperzy starają się też o przywrócenie gry na Steam

Dark and Darker otrzymało bowiem własną kartę w Epic Games Store. Zgodnie z przekazanymi informacjami produkcja studia Ironmace ma zostać wkrótce udostępniona użytkownikom wspomnianej platformy. W sklepie Epic Games na próżno szukać jednak dokładnej daty premiery gry.

GramTV przedstawia:

Deweloperzy dodają, że udostępnienie Dark and Darker w Epic Games jest to pierwszy krok do „przedstawienia gry szerszej publiczności”. Ironmace informuje również, że cały czas współpracuje z „różnymi partnerami”, aby zapewnić fanom różne opcje i rozbudować społeczność. Studio ma zapewne na myśli starania mające na celu przywrócenie wspomnianej produkcj na Steam.

Na koniec przypomnijmy, że Dark and Darker to sieciowy dungeon crawler typu PvPvE z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie rozgrywki gracze – podzieleni na kilka trzyosobowych drużyn – starają się natomiast wydobyć skarby z podziemnej fortecy. Każdy zespół musi jednak stawić czoła nie tylko innym użytkownikom, ale też kierowanym przez AI potworom.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!