Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Czy Ubisoft pracuje nad Assassin’s Creed Remake? Firma nie pozostawia złudzeń

Mikołaj Ciesielski
2022/09/12 09:50

Francuski deweloper nie ma dobrych wieści dla miłośników pierwszej odsłony serii Assassin’s Creed.

Czy Ubisoft pracuje nad Assassin’s Creed Remake? Firma nie pozostawia złudzeń

W trakcie Ubisoft Forward doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Assassin’s Creed Mirage. Pierwsze doniesienia na temat wspomnianej produkcji pojawiły się jednak w sieci już pod koniec sierpnia. Wówczas informowano, że Ubisoft zamierza wykorzystać modele i tekstury przygotowane z myślą o nadchodzącej odsłonie serii i przygotować pełnoprawny remake pierwszego Assassin’s Creed, który będzie częścią przepustki sezonowej. Dlaczego więc podczas sobotniego pokazu nie przekazano informacji na ten temat? Francuski deweloper postanowił odnieść się do plotek i wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Assassin’s Creed Remake nie powstaje. Ubisoft nie pracuje nad odświeżoną wersją przygód Altaïra

Jean-Luc Sala – dyrektor artystyczny Assassin’s Creed Mirage – w rozmowie z serwisem Eurogamer został zapytany, czy wspomniane wyżej plotki dotyczące odświeżonej wersji gry Assassin’s Creed są prawdziwe. Deweloper poinformował jednak, że zespół, w którym pracuje, w pełni skupia się na nadchodzącej odsłonie serii i z pewnością nie przygotowuje remake’u przygód Altaïra.

Wygląda więc na to, że miłośnicy pierwszej odsłony serii Assassin’s Creed nie będą mieli w najbliższym czasie okazji na zapoznanie się z odświeżoną wersją wspomnianej produkcji. Fanom pozostaje mieć jedynie nadzieję, że Ubisoft nie porzuci tego pomysłu i historia Altaïra doczeka się w przyszłości pełnoprawnego remake’u.

Na koniec przypomnijmy, że pierwsza odsłona serii Assassin’s Creed zadebiutowała na rynku w 2007 roku. Produkcja ukazała się zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani naszą opinią na temat wspomnianego tytułu, to serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z recenzją gry pod tym adresem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!