Assassin's Creed Mirage w 2023 roku? Pierwsza część serii doczeka się remake’u

Radosław Krajewski
2022/08/30 17:10
3
0

Ubisoft szykuje wiele dobra dla fanów skrytobójców.

Poznaliśmy kolejne szczegóły następnej gry z serii Assassin’s Creed. Popularny francuski YouTuber j0nathan podzielił się nowymi informacjami, które rozgrzeją oczekiwania wszystkich fanów serii. Według jego informacji, które zostały potwierdzone przez Jasona Schreiera, w przyszłym roku doczekamy się kolejnej odsłony zatytułowanej Assassin’s Creed Mirage. Jest to ten sam projekt, który znaliśmy pod nazwą kodową Assassin’s Creed Rift.

Assassin's Creed Mirage w 2023 roku? Pierwsza część serii doczeka się remake’u

Tytuł przeniesie nas do 860-870 roku. Akcja rozgrywać się będzie w Bagdadzie, a twórcy mają wykorzystać Anarchię w Samarze, podczas którego kalifat Abbasydów doprowadził do skrajnej wewnętrznej niestabilności, czego konsekwencją była gwałtowna sukcesja czterech kalifatów, którzy stali się marionetkami w rękach rywalizujących ze sobą grup wojskowych.

Głównym bohaterem gry będzie Basim, którym odwiedzimy „wiele miast oddzielonych od siebie pustynią i rzekami, podobnymi do królestwa z pierwszego Assassin’s Creed”. Jason Schreier zaprzeczył tym plotkom, według którego Ubisoft nie szykuje kilku miast do odwiedzenia. Assassin’s Creed Mirage ma wrócić do podstaw serii. Twórcy inspirują się pierwszymi przygodami Altaira, tym samym produkcja pozbawiona będzie znanych z ostatnich części elementów RPG, takich jak zdobywanie poziomów oraz wyborów dialogów. W zamian powróci Wzrok Orła, a główny bohater będzie miał do dyspozycji nowy rodzaj sztyletu.

Wczytywanie ramki mediów.

Assassin’s Creed 1 otrzyma remake w formie DLC

Ponadto j0nathan ujawnił, że Ubisoft pracuje nad pełnoprawnym remakiem pierwszego Assassin’s Creed. Twórcy mają wykorzystać modele i tekstury przygotowane z myślą o Assassin’s Creed Mirage. Co ciekawe gra zostanie włączona do Przepustki Sezonowej gry i będzie zawierać DLC, które przeniesie historię do Konstantynopolu, w którym Basim spotka Sigurda. Dodatek zostanie wydany kilka miesięcy po premierze gry. Zapowiedzi możemy oczekiwać podczas Ubisoft Forward, które odbędzie się już 10 września.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
30/08/2022 22:45

​Ubisoft jest mistrzem od tłumaczenia wszystkich nowości i ograniczeń w fabule samej gry. Mają próbki od Desmonda i możliwość odtwarzania jego wspomnień, Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtworzyć historię Altaira w nowym wydaniu. Obszar od Jerozolimy do Masjafu to jakaś połowa mapy z Valhalli, Mogą to też zrobić w Mirage w formie DLC czy coś w tym stylu ponieważ Bagdad i lokacje z AC1 oddziela tylko pustynia.

Sanders-sama
Gramowicz
30/08/2022 19:47

Prędzej remastera, jak AC3. 

Swoją drogą jedynka jak na dzisiaj byłaby mega nudna, nie chce mi się wierzyć że Ubi nie da mega dużej mapy, srających tęczą wielbłądów w Lootboxach, czy pierdyliarda takich samych obozów bandytów do odhaczenia.

MisioKGB
Gramowicz
30/08/2022 17:58

Powrót do korzeni brzmi dobrze. Nie mówię, że Valhalla jest zła, ale te wszystkie dodatkowe pierdoły są dość męczące, a trzeba grindować, żeby Cie nie byli jacyś low npc
Trwa Wczytywanie