Czy Blizzard planuje kolejne filmy z uniwersum Warcraft?

Patrycja Pietrowska
2024/04/09 12:00
1
0

Dyrektor generalny franczyzy Warcraft o planach na przyszłość marki.

W 2016 roku otrzymaliśmy film Warcraft w reżyserii Duncana Jonesa. Serwis IGN przeprowadził ostatnio rozmowę z dyrektorem franczyzy, Johnem Hightem, w trakcie której poruszony został temat rozszerzania i przyszłości marki. Hight opowiedział między innymi o tym, jakie jest stanowisko Blizzarda w kwestii nowych gier i filmów w uniwersum Warcraft.

Czy Blizzard planuje kolejne filmy z uniwersum Warcraft?

Blizzard nie planuje na stałe zająć się produkcją filmów

W niedawno przeprowadzonej przez serwis IGN rozmowie z Johnem Hightem poruszono temat związany z przyszłością franczyzy. Dyrektor marki został zapytany między innymi o nowe filmy Warcraft, które mogłyby powstać na podstawie uniwersum stworzonego przez Blizzard. Chociaż Hight przyznał, że pomysł jest „z pewnością interesujący”, nie uważa, aby firma powinna angażować się wyraźnie w tę branżę i na stałe zająć się produkcją filmów.

Nie chciałbym wpaść w pułapkę: „od teraz będę filmowcem”. Sam pomysł jest z pewnością interesujący. Nie sądzę jednak, że Blizzard powinien wyraźnie wchodzić w branżę filmową. Tworzymy gry i myślę, że one zawsze będą naszym rdzeniem, więc Warcraft będzie się wokół tego koncentrował. – przekazał John Hight.

Dyrektor marki nie odsuwa jednak całkowicie takiego pomysłu na drugi plan. Jak jednak mówi w wywiadzie, taki projekt wymagałby odnalezienia właściwego partnera, który będzie dzielić miłość i pasję do Warcraft.

Jeśli uda nam się znaleźć talenty w innych dziedzinach mediów, które podzielają miłość i pasję do Warcrafta, to jak najbardziej. [...] Myślę więc, że znalezienie odpowiednich partnerów jest właściwym podejściem. – dodaje Hight.

GramTV przedstawia:

John Hight odniósł się również do kwestii związanej z planami na nowe gry w uniwersum Warcraft. Wielu fanów mogłoby być zainteresowanych kolejnymi produkcjami z serii. Blizzard bierze pod uwagę taką możliwość, jednak podobnie jak w przypadku filmów, kluczową kwestią jest odnalezienie odpowiedniego partnera do współpracy.

Myślę, że gdybyśmy znaleźli odpowiedniego partnera w odpowiednim momencie, zwłaszcza takiego, który ma biegłość w gatunku gier, w którym my się nie specjalizujemy, byłby to idealny partner do współpracy i jesteśmy na to otwarci. To jest jednak stosunkowo nowy pomysł. Jestem na to otwarty, ponieważ chcę, by Warcraft był obecny na rynku nieco szerzej niż obecnie, ale nie chcę też, byśmy rozwijali się tak szybko, że nie bylibyśmy już w stanie zapewnić obsługi odbiorcom, których mamy. Myślę jednak, że istnieje pewna korzyść z wykorzystania innych firm, które podzielają naszą miłość do gry, mają naprawdę fajny pomysł, podzielają naszą wiarę w jakość i są w stanie go zrealizować. – uważa dyrektor franczyzy Warcraft.

Na zakończenie warto przypomnieć, że Blizzard planuje wprowadzać eksperymentalną zawartość do World of Wacraft. Wkrótce gracze mają otrzymać więcej informacji. Pod koniec bieżącego roku tytuł ma również doczekać się DLC pod tytułem Cataclysm.

Komentarze
1
Gotenssjgoddark
Gramowicz
10/04/2024 07:33

Blizzard powinien pójść  po rozum do głowy i zrobić  kolejne filmowe Warcraft .