Cyberpunk 2077 nie otrzyma osobnej gry multiplayer. RED-zi zaprzeczają plotkom

Radosław Krajewski
2021/09/04 17:30

Najnowsza produkcja CD Projekt RED może doczekać się elementów sieciowych, ale na jej bazie nie powstanie samodzielny tytuł.

W plikach Cyberpunka 2077 po ostatnim patchu 1.3 znaleziono informacje o wciąż powstającym trybie multiplayer dla gry. CD Projekt RED w pierwszej kolejności skupia się na poprawianiu stabilności gry, eliminowaniu błędów oraz rozwijaniu nadchodzących DLC od dużych dodatków. Kwestia trybów dla wielu graczy została tymczasowo odsunięta na boczny tor, dlatego nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery trybu. Możemy być jednak pewni tego, że polskie studio nie pracuje nad osobnym modułem dla wielu graczy w stylu GTA Online. Informację tę potwierdził prezes Adam Kiciński podczas czatu z inwestorami na Stockwatch.Cyberpunk 2077 nie otrzyma osobnej gry multiplayer. RED-zi zaprzeczają plotkomJedna z osób zapytała, czy CD Projekt RED stworzy tryb multiplayer do Cyberpunka 2077. Kiciński potwierdził plany, o których informował jeszcze w marcu bieżącego roku, w których firma odrzuca pomysł stworzenia osobnej gry wieloosobowej w świecie gry. Chociaż w swojej wypowiedzi prezes studia wspomina jedynie o przyszłych produkcjach, które zostaną wzbogacone o elementy sieciowe, to nie można wykluczyć, że również Cyberpunk 2077 otrzyma atrakcje dla graczy oczekujących trybów multiplayer.

Nasze plany nie zakładają wydania osobnej gry multiplayerowej w uniwersum Cyberpunka w najbliższej przyszłości. Podtrzymujemy to, co mówiliśmy podczas aktualizacji strategii w marcu br. – podstawą naszego biznesu jest produkcja gier RPG dla jednego gracza, natomiast zamierzamy wzbogacać nasze przyszłe produkcje elementami sieciowymi. Chcemy robić to rozsądnie, krok po kroku.

GramTV przedstawia:

Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia ubiegłego roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Jeszcze w tym roku wersja na konsole nowej generacji otrzyma dedykowaną aktualizację ulepszającą grę.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!