Constantine 2 oficjalnie powstaje! Keanu Reeves wraca do ikonicznej roli

Radosław Krajewski
2022/09/18 10:00
0
1

Warner Bros. oficjalnie zamówiło kontynuację Constantine’a z 2005 roku. Jest też zła wiadomość dla fanów bohatera.

Na ten powrót fani czekali od prawie dwudziestu lat. Warner Bros. oficjalnie zamówiło drugą część przygód Johna Constantine’a z Keanu Reevesem. Przypomnijmy, że aktor wielokrotnie deklarował chęć powrotu do tej roli. W pewnym momencie trwały nawet pracę, aby przekonać ówczesnych prezesów wytwórni, ale wszystkie próby spełzły na niczym. Teraz po 17 latach od premiery pierwszej części, firma Davida Zaslava zamierza przywrócić popularnego bohatera i to nie w byle jakiej produkcji, ale bezpośredniej kontynuacji, w której tytułowego bohatera ponownie zagra Keanu Reeves.

Constantine 2 oficjalnie powstaje! Keanu Reeves wraca do ikonicznej roli

Za kamerą widowiska ponownie stanie Francis Lawrence, który niedawno zajęty był pracami nad Balladą ptaków i węży, czyli spin-offu Igrzysk śmierci. Scenariusz do Constantine’a 2 napisze Akiva Goldsman, który będzie pełnił również funkcję producenta wraz z J.J. Abramsem oraz Hannah Minghellą.

Serial Constantine nie dla HBO Max

W lutym 2021 roku Warner Bros. zamówił serial o Constantinie dla HBO Max. Za produkcję miało odpowiadać Bad Robot Productions należące do J.J. Abramsa. Prace nad serialem jednak nie ruszyły i teraz władze wytwórni zdecydowały się o wstrzymaniu projektu. Platforma prowadziła wczesne rozmowy z aktorami, którzy objęliby główną rolę, ale studio zdecydowało skasować serial i skupić się wyłącznie na kinowym filmie. Nie jest to jedyna produkcja J.J. Abramsa, która w najbliższym czasie nie powstanie. Również Madame X, czyli poboczny projekt należący do Justice League Dark, nie zostanie rozwinięty przez HBO Max. Warner Bros. nie zamierza jednak rezygnować z Bad Robot i wciąż planują kilka projektów w przyszłości.

GramTV przedstawia:

Oba tytuły nie zostały jednak całkowicie anulowane. Warner Bros. zamierza doprowadzić do ich realizacji w przyszłości, ale studio nie chce ponosić kosztów ich produkcji. Dlatego jeżeli serialowi Constantine i Madame X dojdą ostatecznie do skutku, to powstaną dla innej platformy lub stacji. Podobny zabieg wytwórnia zastosowała w przypadku Sandmana, którym zainteresował się Netflix.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!