Cities: Skylines II zbiera zaskakująco słabe oceny

Jakub Smolak
2023/10/25 08:15
1
0

Fani mogą czuć się zawiedzeni?

Premiera Cities: Skylines II już za nami, a wielu fanów z pewnością czekało na ten dzień. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie obyło się bez problemów. Produkcja studia Colossal Order zbiera zaskakująco słabe oceny na Steam.

Cities: Skylines II zbiera zaskakująco słabe oceny

Czy twórcom uda się naprawić Cities: Skylines II?

Na portalu metacritic.com Cities: Skylines II radzi sobie całkiem przyzwoicie, a średnia ocen od krytyków wynosi 76%. Sprawy mają się gorzej na Steam, gdzie gra doczekała się już ponad 7000 recenzji. Niestety większość z nich, bo 54%, jest negatywna. Jeśli zagłębimy się w komentarze szybko dostrzeżemy, że winę za taki stan rzeczy ponosi kiepska optymalizacja, co w ostatnim czasie zdarza się coraz częściej. Gracze narzekają na płynność i drastyczne spadki FPS, a dla części Cities: Skylines II jest wręcz niegrywalne.

Miejmy nadzieję, że nadchodzące aktualizacje poprawią stan techniczny gry, która przecież cieszy się ogromną popularnością. W szczytowym momencie na Steam zagrywało się w nią ponad 104 tys. użytkowników. Przypomnijmy, że Cities: Skylines 2 jest dostępne również w ramach usługi PC Game Pass.

Obecnie Cities: Skylines II jest dostępne wyłącznie na PC. Wersje przeznaczone na konsole Xbox Series S/X i PlayStation 5 mają pojawić się na rynku wiosną 2024 roku. Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery. Dajcie znać, czy mieliście już okazję ograć najnowszą produkcję Colossal Order i podzielcie się swoimi wrażeniami.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
25/10/2023 11:07

Dużo ludzi jest wkurzonych z uwagi na stan techniczny.

Dodatkowo są takie jaja jak instrukcja jak odpalasz grę by wyliczyć depth of field, motion blur itp. bo te efekty w połączeniu z kiepskim działaniem gry dają okropne doświadczenie.

Dodatkowo ewentualne problemy nie zostaną naprawione modami bo nie ma dla nich wsparcia. Trzeba na to poczekać.

Gra nie jest gotowa. Jeden plus to to że problemy nie są ogólne tylko rzeczywiście dotyczą konfiguracji. Mi mówili że gra będzie ledwo źipać a działa mi na pełnych detalach w 1440p wyśmienicie. Mam 16-rdzeniowy radeonz 32gb ram i rtx 3080.

Btw, tutorial ma problemy. Nie pozwolił mi położyć rur z wodą więc moje osiedle nie miało wody. Więc musiałem zaczać grę od nowa już bez tutoriala.