Christopher Nolan rozmyśla o wypróbowaniu nowego gatunku filmowego. Czas na horror?

Krzysztof Żołyński
2024/02/18 13:30
0
0

Christopher Nolan przyznał, że ostatnio zainteresowały go horrory i chętnie zrobi taki film, ale problem w tym, że jeszcze nie trafiła do niego dobra historia.

W jednym z ostatnich wywiadów, słynny reżyser wyznał, że horror bardzo interesuje go jako gatunek i ubolewał, że Hollywood tak słabo korzysta z możliwości jakie daje ten rodzaj sztuki filmowej. Wygląda także, że poluje na jakiś ciekawy scenariusz lub historię, która sprowokuje go do stworzenia czegoś własnego.

Christopher Nolan rozmyśla o wypróbowaniu nowego gatunku filmowego. Czas na horror?

Myślę, że horrory są bardzo interesujące, ponieważ opierają się na urządzeniach bardzo kinowych. Tak naprawdę chodzi o prowokowanie instynktownej reakcji na pewne rzeczy. W pewnym momencie chciałbym nakręcić horror. Myślę jednak, że naprawdę dobry horror wymaga naprawdę wyjątkowego pomysłu – a takich jest niewiele. Nie znalazłem więc historii, która by do tego pasowała. Myślę jednak, że to bardzo interesujący gatunek z kinowego punktu widzenia. Mają wiele cech, których Hollywood na ogół bardzo niechętnie wykorzystuje w filmach, ale jest to gatunek, w którym jest to dopuszczalne.

Christopher Nolan wyreżyseruje horror?

Nolan stwierdził również, że jego ostatni wielki hit kinowy, Oppenheimer – zawiera wiele elementów zaczerpniętych z horroru.

GramTV przedstawia:

Z pewnością każda wytwórnia chętnie przygarnie projekt horroru opatrzony nazwiskiem słynnego filmowca. Pytanie tylko czy Christopher Nolan w końcu znajdzie odpowiednią inspirację do stworzenia takiego filmu.


Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!