Chiny dały zielone światło na wydanie 45 zagranicznych gier

Jakub Smolak
2022/12/28 18:00
0
0

Proces udzielania licencji był zamrożony przez 18 miesięcy.

Chińscy gracze mogą mieć dziś powody do zadowolenia. Jak donosi Reuters, Pekin poinformował o udzieleniu licencji dla 45 zagranicznych gier, dzięki czemu produkcje te będą mogły zadebiutować na tamtejszym rynku. Warto wspomnieć, że proces przyznawania pozwoleń został zawieszony w czerwcu 2021 roku.

Chiny dały zielone światło na wydanie 45 zagranicznych gier

Valorant i Pokémon Unite będą dostępne w Chinach

Wśród gier, które już wkrótce ukażą się na chińskim rynku znajdziemy takie tytuły jak: Valorant od Riot Games i Pokémon Unite od Nintendo. Za wydanie obu tych produkcji odpowiedzialny będzie Tencent. Gracze z Państwa Środka będą mogli również zapoznać się z Gwint: Wiedźmińska gra karciana i Don't Starve. Licencje przyznane zostały takim wydawcom jak: NetEase, ByteDance, XD Inc i iDreamSky.

Warto wspomnieć, że w tym samym czasie zielone światło na premierę dostały również 84 produkcje autorstwa chińskich deweloperów. Restrykcje odnośnie gamingu w Chinach są niezwykle surowe. Rząd bardzo mocno kontroluje tę gałąź przemysłu rozrywkowego. Przypomnijmy jednak, że pod koniec listopada Komunistyczna Partia Chin ogłosiła sukces, twierdząc, że udało im się wyleczyć dzieci z nałogu gier.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!