Call of Duty z kolejną falą banów. W zaledwie 4 dni zablokowano aż 6000 kont

Mikołaj Ciesielski
2024/02/24 09:30
0
0

Activision chwali się skutecznością systemu Ricochet Anti-Cheat.

Na początku lutego Activision zaprosiło graczy na kolejny darmowy weekend z trybem sieciowym Call of Duty: Modern Warfare 3. Wspomniane wydarzenie zostało zorganizowane z okazji startu 2. sezonu rozgrywek rankingowych. Tymczasem wydawca postanowił pochwalić się ostatnim sukcesem systemu Ricochet Anti-Cheat. Okazuje się bowiem, że w ciągu ostatnich dni udało się zbanować kilka tysięcy nieuczciwych graczy Call of Duty.

Call of Duty z kolejną falą banów. W zaledwie 4 dni zablokowano aż 6000 kont

Activision zablokowało 6000 kont w Call of Duty. Walka z oszustami trwa

Activision informuje, że w dniach od 16 do 20 lutego zespołowi Ricochet Anti-Cheat udało się wykryć i zablokować ponad 6000 kont w Call of Duty: Modern Warfare 3 i Call of Duty: Warzone 2. Wydawca informuje, że nieuczciwi gracze uznali konserwację systemów za awarię wspomnianych zabezpieczeń. System cały czas działał jednak sprawnie, dzięki czemu udało się namierzyć i zbanować wielu oszustów.

Zespół Ricochet Anti-Cheat zanotował wzrost liczby raportów o oszustwach wśród społeczności. Obecnie jesteśmy w trakcie testów dodatkowych aktualizacji zabezpieczeń […]. W ramach bieżących aktualizacji zabezpieczeń pojedynczy system telemetryczny został w weekend wyłączony w celu przeprowadzenia aktualizacji. To działanie spowodowało, że twórcy cheatów stwierdzili, że Ricochet Anti-Cheat jest w trybie offline. Nie był – napisano w komunikacie.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza odsłona serii Call of Duty, czyli wspomniane Call of Duty: Modern Warfare 3, dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia Sledgehammer Games, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Call of Duty: Modern Warfare III - gorzej być chyba nie mogło…

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!