Broken Mirror Games będzie odpowiadać za działania second party Bloober Team

Mikołaj Ciesielski
2024/02/12 11:40
0
0

Krakowskie studio tworzy nową markę.

Na styczniowym State of Play mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun Silent Hill 2 Remake. Okazuje się jednak, że to nie koniec wartych uwagi informacji związanych z Bloober Team. Krakowskie studio postanowiło bowiem stworzyć nową markę, która będzie odpowiadać za działania second party.

Broken Mirror Games będzie odpowiadać za działania second party Bloober Team

Broken Mirror Games to nowa marka Bloober Team

Broken Mirror Games to nowa marka, który będzie funkcjonował w ramach spółki Bloober Team. Zgodnie z przekazanymi informacjami skupi się na produkowaniu oraz wydawaniu gier powstających w ramach segmentu second party. Mowa tutaj o projektach realizowanych z podmiotami zewnętrznymi oraz spółkami zależnymi i stowarzyszonymi Bloober Team. Gry mają być natomiast wydawane zarówno w formule self-publishing przez spółkę, pod marką Broken Mirror Games, jak i we współpracy z zewnętrznym wydawcami.

Działania związane z second party prowadzimy już od kilkunastu miesięcy. Zbliża się okres początku kampanii promocyjnej pierwszego z tytułów i postanowiliśmy, że chcemy ją rozpocząć pod szyldem nowej marki. Nasze analizy pozwoliły nam dokonać wyboru marki, która – wierzymy – już w najbliższej przyszłości zaskoczy świeżym podejściem do gier z gatunku horror – komentuje Piotr Babieno.

Nowa marka zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas konferencji DICE w Las Vegas, która odbędzie się w dniach 13-15 lutego 2024 roku. Wówczas Bloober Team rozpocznie rozmowy z partnerami w ramach Broken Mirror Games.

GramTV przedstawia:

Chcemy uwolnić prawdziwy potencjał horroru poprzez wymianę know-how oraz współpracę z innymi twórcami, którzy mają swoją specjalizację. Podobnie jak naprawianie „rozbitego lustra” wymaga odnalezienia brakujących elementów, tak samo nasza podróż polega na łączeniu odpowiednich kompetencji. Jako producent działający pod patronatem Bloober Team wnosimy naszą wiedzę w zakresie tworzenia wielowarstwowych narracji w klimacie horroru – dodaje prezes Bloober Team.

Zgodnie z przekazanymi informacjami nad każdym projektem Broken Mirror Games będzie czuwał główny zespół kreatywny. Piotr Babieno zaznacza, że realizacja tego elementu planu strategicznego pozwoli studiu na „skalowanie biznesu bez utraty jakości”. Prezes Bloober Team wspomina również, że nowa marka „znacznie zwiększy obecne możliwości spółki”.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!