Brak wsparcia dla VR w branży – studio tworzące gry na wyłączność zostanie zamknięte

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/26 12:35
0
0

First Contact Entertainment ma zostać zamknięte do końca bieżącego roku.

Wirtualna rzeczywistość wciąż nie jest wystarczająco popularna. A przynajmniej tak sugeruje przykra sytuacja studia First Contact Entertainment, które zajmowało się tworzeniem gier ekskluzywnych dla PlayStation VR i ogłosiło niedawno, że zakończy swoje działania przed końcem bieżącego roku (podajemy za serwisem GameRant). Deweloperzy opublikowali oficjalne oświadczenie na Facebooku.

Brak wsparcia dla VR w branży – studio tworzące gry na wyłączność zostanie zamknięte

Twórcy gier na PS VR kończą działalność

W ogłoszeniu czytamy:

Po prawie 8 latach pracy z najbardziej niesamowitym zespołem, jakiego kiedykolwiek miałem przyjemność być częścią, z przykrością ogłaszam, że do końca roku zamkniemy naszą firmę First Contact Entertainment. Brak wsparcia dla VR w branży w końcu zebrał swoje żniwo. Jako twórcy gier VR AAA, nie jesteśmy w stanie uzasadnić wydatków potrzebnych do dalszego rozwoju. Jesteśmy zespołem nieustraszonych innowatorów, którzy chcą przesuwać nowe technologie do granic możliwości. Jestem niezwykle dumny z zespołu i wdzięczny naszym inwestorom, naszym partnerom i oczywiście naszej społeczności oddanych i pełnych pasji graczy. To była szalona jazda, dziękuję!

GramTV przedstawia:

Niestety, to wszystko oznacza, że zapowiedziana jeszcze na początku bieżącego roku gra Solaris: Offworld Combat 2 została zwyczajnie anulowana. Na razie nie wiadomo też, jak długo będą działać serwery dotychczas wyprodukowanych przez studio gier.

Pierwszym i zarazem dość sporym sukcesem First Contact Entertainment była wydana ekskluzywnie na PlayStation VR gra Firewall: Zero Hour. Gorzej prezentuje się natomiast jej sequel, czyli Firewall: Ultra, który spotkał się z krytyką ze względu na liczne problemy techniczne.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!