Bono, wokalista U2, współtwórcą animacji Piotruś i Wilk. Zobaczcie zwiastun tej produkcji

Krzysztof Żołyński
2023/09/29 10:00
0
0

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun animowanego filmu krótkometrażowego, Piotruś i Wilk. Tak, to kolejna wersja tej klasycznej historii, tym razem wymyślona przez Bono z U2.

Na nową adaptację Piotrusia i Wilka składają się muzyka i narracja Gavina Fridaya oraz grafika opartą na oryginalnych ilustracjach Bono. W filmie krótkometrażowym klasyczna symfonia Siergieja Prokofiewa staje się filmem poruszającym tematy dorastania, straty, odwagi i relacji z naturą. Projekt został pierwotnie opracowany w 2003 roku przez Gavina Friday i Bono w celu wsparcia Irlandzkiej Fundacji Hospicyjnej (IHF), krajowej organizacji charytatywnej wspierającej osoby stojące w obliczu śmierci i żałoby. Autorzy powrócili do pomysłu 20 lat później i przygotowali odświeżoną wersję na potrzeby streamingu.

Bono, wokalista U2, współtwórcą animacji Piotruś i Wilk. Zobaczcie zwiastun tej produkcji

Przesłanie dotyczące czujności, odwagi i odporności, które były podstawą oryginalnej symfonii, wciąż odbija się echem w całej naszej interpretacji, ale tradycyjną baśń przekształciliśmy w wyjątkową adaptację, która porusza również temat straty, odkupienia i powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że Piotruś i Wilk stanie się balsamem dla każdego dziecka radzącego sobie ze stratą, a jednocześnie wprowadzi je w cudowny i muzyczny świat Prokofiewa – napisali wspólnie Gavin Friday i Bono.

Współreżyserem filmu Piotruś i Wilk są twórcy filmów animowanych Stephen McNally (grafik/ animator przy wielu projektach oraz reżyser teledysku Eltona Johna, Rocket Man) i Elliot Dear.

GramTV przedstawia:

HBO zapowiedziało premierę widowiska Piotruś i Wilk na platformie Max na 19 października.

Bono współtwórcą animacji Piotruś i Wilk – zwiastun i plakat

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!