Bodyguard i żona zawodowca, Ulica Strachu, Nikt. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/06/27 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Bodyguard i żona zawodowca, Ulica Strachu, Nikt. Co obejrzeć w tym tygodniu?Początek nowego miesiąca to zawsze ekscytujący okres na platformach streamingowych. Oprócz uznanych i cenionych filmów tym razem nie zabraknie również interesujących nowości. Już wkrótce na Netflixie pojawi się pierwsza część filmowej antologii Ulica Strachu, a na HBO GO obejrzymy kinowy hit Le Mans '66. A skoro już przy kinach jesteśmy, to w najbliższy piątek na dużym ekranie pojawi się kilka świetnych nowości, w tym kryminalna komedia Bodyguard i żona zawodowca oraz nowa animacja Disneya Raya i ostatni smok. Studio Myszki Miki pokaże również premierowy odcinek Monsters at Work, czyli serialową kontynuację Potworów i spółka dla Disney+. Zobaczcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Monsters at Work - 2 lipca (Disney+)

Pierwszy animowany serial będący kontynuacją popularnych filmów Pixara. Monsters at Work przedstawi historię rozgrywającą się sześć miesięcy po wydarzeniach z oryginalnego filmu, w którym elektrownia w centrum miasta potworów zbiera nie krzyk dzieci, ale śmiech, aby napędzać całe Monstropolis. Głównym bohaterem będzie Tylor Tuskmon, zapalony i utalentowany mechanik, który marzy o pracy z Mike’em i Sulleyem. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Bodyguard i żona zawodowca - 2 lipca (kino)

Kontynuacja udanej komedii z 2017 roku z Ryanem Reynoldsem i Samuelem L. Jacksonem. W drugiej części ochroniarz Michael Bryce udaje się na zasłużony urlop po skonsultowaniu swojego kruchego stanu zdrowia z psychoterapeutką. Dla niego ma być to odwyk od broni, zabijania i ciągłej akcji. Wszystko jednak sypie się w momencie, gdy trafia na sam środek strzelaniny sprowokowanej przez Sonię, żonę jego byłego klienta Dariusa. Niezwykle piękna i jeszcze bardziej nieobliczalna od swojego męża kobieta przyniesie nowe kłopoty Michaelowi. Razem muszą uratować Dariusa z rąk groźnych bandytów. Na ich drodze stanie potężny szaleniec Aristotle Papadopolous, który planuje zniszczyć świat.

Raya i ostatni smok - 2 lipca (kino)

Najnowsza animowana produkcja Disneya, która pojawiła się na Disney+ już kilka miesięcy temu i zebrała świetne oceny. Raya i ostatni smok opowie epicką historię rozgrywającą się w fantastycznym świecie Kumandry, gdzie przed wiekami ludzie i smoki żyli razem w harmonii. Kiedy zła siła zagroziła krainie, smoki poświęciły się, by ocalić ludzkość. 500 lat później zło powróciło. Samotna wojowniczka Raya musi odnaleźć legendarnego ostatniego smoka, aby przywrócić ład i porządek. Jednak podczas swojej podróży nauczy się, że uratowanie świata nie będzie zależeć tylko od magicznego stworzenia, ale również od niej samej i reszty ludzkości, która musi nauczyć się wzajemnego zaufania i pracy zespołowej.

The Tomorrow War - 2 lipca (Amazon Prime Video)

GramTV przedstawia:

Najnowszy film sci-fi z Chrisem Prattem. W 2051 roku na Ziemię przybywa grupa podróżników w czasie, aby przekazać pilną wiadomość. Za trzydzieści lat ludzkość przegra globalną wojnę z zabójczą rasą obcych. Jedyną nadzieją na przetrwanie jest przetransportowanie żołnierzy i cywilów z teraźniejszości w przyszłość i włączenie ich do walki. Wśród rekrutów jest nauczyciel liceum Dan Forester, który pragnie walczyć za swoją rodzinę. Zdeterminowany, by ocalić świat dla swojej młodej córki, mężczyzna łączy siły z genialną panią naukowiec i jej ojcem w desperackim dążeniu do napisania nowej historii planety.

Nikt - 2 lipca (kino)

Jeżeli nie znudziły Wam się kolejne iteracje Johna Wicka, to najnowsza produkcja, za którą stoi scenarzysta Derek Kolstad jest właśnie dla Was. W Nikt poznajemy historię niedocenianego ojca i męża, który żyje w całkowitej monotonii, będąc pogardzanym przez wszystkich. Gdy pewnego dnia w jego domu dochodzi do włamania, mężczyzna nie podejmuje żadnej obrony przed napastnikami. Nastoletni syn oraz żona są rozczarowani brakiem reakcji ze strony głowy rodziny. U bohatera wyzwala się dawno uśpiony, mroczny instynkt z przeszłości, który ponownie prowadzi go na ścieżkę zła. Gdy daje ujście swoim emocjom grupce wandali z nocnego autobusu, mężczyzna jeszcze nie wie, że zadarł z potężnym przeciwnikiem, który zagraża nie tylko jemu, ale również jego rodzinie.

Ulica Strachu – część 1: 1994 - 2 lipca (Netflix)

Idealna propozycja dla wszystkich fanów horrorów. Netflix stworzył filmową trylogię na podstawie powieści R. L. Stine’a. Pierwsza z nich trafi już w najbliższy piątek, a kolejne będą pojawiać się co tydzień. W pierwszym filmie rozgrywającym się w 1994 roku poznamy grupę nastolatków, która dowiaduje się o przerażających wydarzeniach, które miały miejsce w ich mieście Shadyside w stanie Ohio przed wieloma latami. Mogą być one powiązane z tajemniczymi zjawiskami. Bohaterowie zdają sobie sprawę, że stali się kolejnymi celami nadprzyrodzonych sił.

Le Mans '66 - 4 lipca (HBO GO)

Ostatni film Jamesa Mangolda, reżysera Tożsamości i dwóch części Wolverine. W tym nagrodzonym dwoma Oscarami filmie poznajemy inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię o pochodzącym z Wielkiej Brytanii mistrzu kierownicy Kenie Milesie, który wraz z projektantem samochodów Carrollem Shelbym pracują dla Ford Motor Company, aby wspólnie zbudować rewolucyjny pojazd wyścigowy, zdolny zmierzyć się z legendarnymi samochodami Enzo Ferrariego podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans we Francji w 1966 roku.

Pozostałe warte uwagi premiery:

 • Ameryka: Film - 30 czerwca (Netflix)
 • Książęta (serial) - 1 lipca (Netflix)
 • Dynasty Warriors - 1 lipca (Netflix)
 • Szkoła melanżu - 1 lipca (Netflix)
 • Rodzina Addamsów - 1 lipca (Netflix)
 • Obecność 2 - 1 lipca (Netflix)
 • Kung Fu Panda 3 - 1 lipca (Netflix)
 • Kosmiczny mecz - 1 lipca (Netflix)
 • Trylogia Hobbita - 1 lipca (Netflix)
 • Wróg doskonały - 2 lipca (kino)
 • Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności - 2 lipca (kino)
 • Aż do śmierci - 2 lipca (kino)
 • Ósma noc - 2 lipca (Netflix)
 • LEGO Przygoda - 4 lipca (HBO GO)
 • Ocean's Eleven: Ryzykowna gra - 4 lipca (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!