Blizzard wkrótce zamknie serwery Overwatcha. Jeszcze przed premierą dwójki

Radosław Krajewski
2022/09/18 09:00
1
0

Gracze będą musieli przenieść się na serwery kontynuacji.

Jeszcze w czerwcu dowiedzieliśmy się, że obie części Overwatcha nie będą istnieć jednocześnie obok siebie i Blizzard wyłączy serwery pierwszej odsłony w okolicach premiery Overwatcha 2. Teraz studio podało orientacyjną datę wyłączenia serwerów. Pierwszy Overwatch przestanie być grywalny jeszcze przed premierą drugiej części. Na szczęście fani serii nie będą długo musieli czekać na powrót.

Blizzard wkrótce zamknie serwery Overwatcha. Jeszcze przed premierą dwójki

Blizzard kończy wsparcie dla Overwatcha

Przypomnijmy, że Overwatch 2 zostanie wypuszczony w modelu free to play, więc każdy chętny będzie mógł wypróbować sił w grze bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Z tego powodu Blizzard chce skupić się wyłącznie na rozwoju swojej nadchodzącej gry, dlatego całkowicie zamykają serwery poprzedniczki.

Jon Spector z Blizzarda w rozmowie z Eurogamerem przyznał, że gracze będą musieli opuścić serwery „mniej więcej” na dzień przed premierą Overwatcha 2.

Więc mniej więcej dzień przed premierą Overwatch 2 zamierzamy wyłączyć serwery Overwatch 1. Oznacza to więc, z praktycznego punktu widzenia, że ​​2 października naprawdę jest ostatnim dniem, w którym można wejść i zagrać w Overwatch 1. A potem planujemy 27-godzinną przerwę, aby serwer Overwatch 2 były gotowe do pracy i działania.

Damy obecnym graczom Overwatcha możliwość pobrania Overwatcha 2 nieco przed premierą, jeśli chcą pobrać grę wcześniej. Jest też kilka rzeczy, o które poprosimy graczy, aby przygotowali dla Overwatch 2. Podzielimy się z graczami swego rodzaju listą kontrolną przed startem, aby mogli bezproblemowo wejść do gry 4 października, kiedy będziemy mieli premierę.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Overwatch 2 zadebiutuje już 4 października. Produkcja Blizzarda pojawi się na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Komentarze
1
Gotenssjgoddark
Gramowicz
18/09/2022 10:41

Blizzard udostępnił mi bete pierwszej części Overwatcha i nie przypadło mi do gusty ,za kolorowa grafika brak dramatyzmu i napięcia . Drugiej części Overwatcha nawet nie tknę ,już klasyczny Duke Nukem 3D lepszy   ......