Blade stracił reżysera. Prace nad filmem miały ruszyć za kilka tygodni

Radosław Krajewski
2022/09/28 11:00
3
0

Studio ma duży problem.

Wiele się ostatnio dzieje w Marvelu. Dopiero co informowaliśmy, że w Deadpoolu 3 ponownie zobaczymy Hugh Jackmana w roli Wolverine’a, a teraz z obozu Kevina Feige’a dotarły bardzo złe wiadomości dotyczące produkcji Blade’a. Prace na planie filmu miały ruszyć w listopadzie, ale start zdjęć może zostać ponownie opóźniony, gdyż z produkcją pożegnał się reżyser Bassam Tariq. Filmowiec został wybrany jeszcze w lipcu ubiegłego roku, ale przez ciągłe opóźnienia w pracach, nie może kontynuować swojej przygody z Marvelem.

Blade stracił reżysera. Prace nad filmem miały ruszyć za kilka tygodni

Konflikt w harmonogramie prac jest oficjalnym powodem przedstawionym przez studio. Od dłuższego czasu Blade jest jedną z tych produkcji z MCU, przy której pojawiają się nowe problemy. Teraz doszedł kolejny i Marvel musi znaleźć szybko nowego reżysera, inaczej prace na planie kolejny raz się opóźnią.

Z powodu ciągłych zmian w naszym harmonogramie produkcji Bassam nie jest już reżyserem Blade’a, ale pozostanie producentem wykonawczym filmu. Doceniamy talent Bassama i całą pracę, jaką wykonał, aby Blade znalazł się tam, gdzie teraz jest – czytamy w oświadczeniu Marvela nadesłanym do The Hollywood Reporter.

To zaszczyt pracować ze wspaniałymi ludźmi z Marvela. Udało nam się zebrać zabójczą obsadę i ekipę. Chętnie zobaczę, gdzie następny reżyser zabierze ten film – powiedział Bassam Tariq.

Marvel szuka nowego reżysera do przejęcia Blade’a

Marvel ma być na etapie aktywnego szukania nowego reżysera. W tej chwili nie znamy nazwisk potencjalnych kandydatów. Studio prawdopodobnie będzie chciało utrzymać listopadową datę rozpoczęcia zdjęć, więc już w październiku powinniśmy poznać nazwisko reżysera, który przejmie Blade’a.

GramTV przedstawia:

Film ma zadebiutować w kinach 3 listopada 2023 roku.

Komentarze
3
Yarod
Gramowicz
28/09/2022 13:37

ten marketingowy bełkot: "całą pracę, jaką wykonał, aby Blade znalazł się tam, gdzie teraz jest" - czyli w zasadzie poza przygotowaniami to "nigdzie" ;)

ps. Mahershala Ali jakoś tak..., ciężko porównać go do Snipes'a

dariuszp
Gramowicz
28/09/2022 11:28
Bruce napisał:

Nie ma jakiegoś wybitnego dorobku reżyserskiego:

 2020 Mogul Mowgli 2019 Duchy z Sugar Land (Documentary short) 2018 Riz MC: Mogambo (Music Video documentary) 2018 Wa'ad (Short) 2018 Red Mountain Choir (Video short) 2017 11/8/16 (Documentary) 2012 These Birds Walk (Documentary)
Chyba powoli im się wyczerpują normalni reżyserzy, skoro sięgają po zupełnie nieznanych z niemal zerowym dorobkiem.​

Dużo reżyserów Marvela miało nikły dorobek. Trik ze znanymi reżyserami jest taki że oni chcą dużo kontroli nad swoimi filmami i historią. Gdzie Marvel potrzebuje kogoś kto może wykonać robotę i będzie się słuchał bo wszystko robią na jedną modłę.

Ma to swoje plusy. Czasem odkryjesz kogoś utalentowanego. Weź takiego gościa jak James Gunn od strażników galaktyki. Przed tym filmem mało kto o nim słyszał a dorobek miał nieciekawy. A teraz wszyscy go chcą. Koleś ma taki talent do robienia filmów że nawet jak "cancel culture" go dopadło za jakieś głupie wypowiedzi na Twitterze sprzed 10 lat to zaraz DC go chciało i jak tylko zrobił dobry film dla DC to Marvel się opamiętał i zrozumiał że nie może go oddać i znowu go zatrudnili olewając wyjce z Twittera.

Dodatkowo ktoś bez nazwiska też nie będzie chciał dużo kasy :-)

Usunięty
Gramowicz
28/09/2022 11:12

Nie ma jakiegoś wybitnego dorobku reżyserskiego:

 2020 Mogul Mowgli 2019 Duchy z Sugar Land (Documentary short) 2018 Riz MC: Mogambo (Music Video documentary) 2018 Wa'ad (Short) 2018 Red Mountain Choir (Video short) 2017 11/8/16 (Documentary) 2012 These Birds Walk (Documentary)
Chyba powoli im się wyczerpują normalni reżyserzy, skoro sięgają po zupełnie nieznanych z niemal zerowym dorobkiem.
Trwa Wczytywanie