Blade Runner 2099 – nowe informacje na temat produkcji serialu Prime Video

Krzysztof Żołyński
2024/02/22 21:00
0
1

Serial Prime Video będący kontynuacją Blade Runnera 2049 powstaje i w końcu doczekaliśmy się ważnej aktualizacji informacji na jego temat.

Prime Video zatrudniło Jonathana van Tullekena , który niedawno zakończył pracę nad Shogunem i powierzył mu realizację dwóch pierwszych odcinków serialu Blade Runner 2099. Zastąpi on innego filmowca, Jeremy’ego Podeswę, który ostatecznie odpadł z powodu konfliktów w harmonogramie spowodowanych strajkiem WGA. Zgodnie z zapowiedzią zdjęcia mają rozpocząć się w kwietniu.

Blade Runner 2099 – nowe informacje na temat produkcji serialu Prime Video

Jak do tej pory Amazon bardzo skąpo informuje na temat fabuły nowej odsłony Blade Runnera. Pewne jest jedynie to, że będzie on bezpośrednią kontynuacją filmu Blade Runner 2049 z 2017 roku z Ryanem Goslingiem w roli głównej, a jego akcja rozgrywa się 80 lat po oryginalnym filmie z kultową rolą Harrisona Forda. Wiadomo również, że Ridley Scott będzie producentem wykonawczym.

Blade Runner 2099 ma nowego reżysera i rusza produkcja

Oryginalny Blade Runner debiutował w 1982 roku jako adaptacja powieści science-fiction Philipa K. Dicka. Dystopijny film nie był hitem kasowym, ale stał się kultowym widowiskiem, które wielu uważa, że utorował drogę zarówno gatunkowi neo-noir, jak i cyber-punkowi.

GramTV przedstawia:

W 2017 roku, Denis Villeneuve, wyreżyserował sequel, w którym Gosling wcielił się w rolę K, a Ford powrócił do roli Richarda Deckarda. Pomimo doskonałego przyjęcia przez fanów, także ten film nie stał się przebojem. Mimo tego, dzięki doskonałym recenzjom i nominacji do Oscara, Amazon Studios dało zielone światło kontynuacji w postaci serialu. Jednak Blade Runner 2099 nie ma wciąż ustalonej daty premiery.


Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!