Black Myth: Wukong opóźnione na Xbox Series X/S przez umowę twórców z Sony?

Mikołaj Ciesielski
2024/06/22 12:30
1
0

Microsoft wydał oświadczenie.

Na Summer Game Fest 2024 mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun Black Myth: Wukong. Wówczas zapowiedziano również, że produkcja studia Game Science zadebiutuje w sierpniu wyłącznie na PC i PlayStation 5. Deweloperzy poinformowali bowiem, że potrzebują więcej czasu na optymalizację wersji na Xbox Series X/S. Niewykluczone jednak, że przyczyna opóźnienia premiery Black Myth: Wukong na konsolach Microsoftu jest nieco inna.

Black Myth: Wukong na Xbox i PlayStation
Black Myth: Wukong na Xbox i PlayStation

Twórcy Black Myth: Wukong podpisali umowę z producentem PlayStation?

Redakcja Windows Central poprosiła Microsoft o komentarz w sprawie opóźnienia Black Myth: Wukong na Xbox Series X/S. Stanowisko amerykańskiej firmy sugeruje natomiast, że przyczyną takiego stanu rzeczy nie muszą być wyłącznie problemy z optymalizacją, o których wspomniało Game Science. Gigant z Redmond wspomniał bowiem o umowach z „właścicielami innych platform”.

Jesteśmy podekscytowani premierą Black Myth: Wukong na Xbox Series X/S i współpracujemy z Game Science nad wprowadzeniem gry na nasze platformy. Nie możemy komentować umów zawieranych przez naszych partnerów z właścicielami innych platform, ale nadal koncentrujemy się na tym, by Xbox był najlepszą platformą dla graczy, a świetne gry są tu kluczowe – czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

GramTV przedstawia:

Czy jedną z przyczyn opóźnienia Black Myth: Wukong na Xbox Series X/S jest umowa, którą Game Science podpisało z firmą Sony? Niestety nie mamy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zarówno wspomniane studio, jak i japońska firma nie odnieśli się bowiem do całej sytuacji.

Na koniec warto przypomnieć, że Black Myth: Wukong ma zadebiutować na PC i PlayStation 5 już 20 sierpnia 2024 roku. Zainteresowanych zachęcamy także do zapoznania się z pełnymi wymaganiami sprzętowymi nadchodzącej produkcji Game Science.

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
22/06/2024 13:48

Oczywiście fakt, że Xbox S jest ziemniakiem, na którym ledwo co chodzi nie ma żadnego znaczenia.