W BioShock 4 wcielimy się w kobietę i zwiedzimy Antarktydę. Kilka nowych plotek

Mikołaj Ciesielski
2022/09/07 11:15
0
0

Do sieci trafiły kolejne nieoficjalne doniesienia na temat nadchodzącej odsłony serii BioShock.

W BioShock 4 wcielimy się w kobietę i zwiedzimy Antarktydę. Kilka nowych plotek

Według nieoficjalnych informacji jeszcze w tym roku BioShock 4 ma doczekać się pełnoprawnej zapowiedzi. Niestety o wspomnianej produkcji wciąż nie wiadomo praktycznie nic, ale z pomocą – jak zawsze w takich przypadkach – przychodzą różnego rodzaju przecieki i plotki. Nie inaczej jest i tym razem. Jeden z branżowych informatorów postanowił bowiem podzielić się wszystkimi szczegółami, które udało mu się zebrać na temat nadchodzącej odsłony serii BioShock.

BioShock 4 z kolejnymi nieoficjalnymi szczegółami

Źródłem najnowszych doniesień dotyczących gry BioShock 4 jest konto Oops Leaks na Twitterze, gdzie w przeszłości niejednokrotnie publikowano wiarygodne informacje. W tym przypadku informator podkreśla jednak, że sam nie jest do końca pewny, czy zebrane przez niego szczegóły na temat produkcji studia Cloud Chamber są w pełni prawdziwe. Postanowił je jednak opublikować ze względu na fanów, którzy wypytywali go o nową odsłonę BioShock.

Oops Leaks informuje, że akcja gry BioShock 4 będzie rzekomo rozgrywać się na Antarktydzie. Produkcja ma oferować otwarty świat i kilka zakończeń, a oprawa wizualna oraz styl artystyczny mają natomiast przypominać nieco ubiegłoroczne Deathloop od studia Arkane. Informator opisuje całość jako „psychodeliczną” i „dającą kopa”.

W BioShock 4 gracze wcielą się w kobietę. Ponadto w grze mają pojawić się również postacie znane z poprzednich odsłon serii lub ich „alternatywne wersje”. Produkcja zaoferuje też bardziej zróżnicowany system walki, głównie za sprawą umiejętności, których będzie można używać w różnego rodzaju kombinacjach. Na starcia z oponentami wpływać ma także ukształtowanie terenu. Sama gra jest natomiast znacznie większa od wszystkich poprzednich odsłon serii.

Zapowiedź gry miała rzekomo odbyć się pod koniec zeszłego lub na początku bieżącego roku. Plany uległy jednak zmianie ze względu na falę zwolnień w studiu Cloud Chamber. W tym momencie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się ujawnienia gry, choć Oops Leaks nie wyklucza, że dojdzie do tego podczas najbliższego PlayStation Showcase lub na gali The Game Awards 2022.

Wielką niewiadomą jest również data premiery gry. Raporty firmy Take-Two – do której należy studio Cloud Chamber – sugerują jednak, że BioShock 4 powinien trafić do sprzedaży przed końcem 2024 roku. Na więcej szczegółów dotyczących debiutu wspomnianej produkcji musimy jednak jeszcze nieco poczekać.

Na koniec przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami BioShock 4 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Produkcja prawdopodobnie powstaje na silniku Unreal Engine 5, co zdawały się potwierdzać opublikowane w zeszłym roku oferty pracy.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!